Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Bajeczny Broadway

Bajeczny Broadway

Sala koncertowa


Bajeczny Broadway
Koncert edukacyjny z cyklu FEEL HARMONY - poczuj klimat!


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Zespół Wokalny Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS
Lechosław Nowak - dyrygent


Magiczny świat animowanych bohaterów bajek Walta Disney'a porusza i wzrusza widzów na całym świecie. Przekazuje uniwersalne, ponadczasowe prawdy i wartości. Urzeka perfekcyjną animacją i piękną muzyką.

To właśnie te cechy sprawiły że wiele z animowanych produkcji wytwórni doczekało się adaptacji scenicznej i zostały przekształcone do formy musicalowej o której przy okazji naszego muzycznego spotkania opowiemy.

Celem koncertu jest zwrócenie uwagi na muzykę która towarzyszy bajkowym opowieściom. Chcemy ukazać nie tylko jej ogromny urok i siłę ale co najważniejsze wartość artystyczną. Jednym ze stałych elementów filmów do których i sam W. Disney przywiązywał szczególną uwagę jest piosenka. W adaptacjach scenicznych piosenki zyskują nowe muzyczne aranżacje które mamy nadzieję już same w sobie będą niespodzianką dla młodego słuchacza.

Koncert, poza treścią merytoryczną to także lekcja muzycznej wrażliwości, która ma zachęcić młodych słuchaczy do dalszych podróży w świat muzyki.

O wrażenia zadbają soliści wcielający się barwnie w postacie animowanych bohaterów, zespół wokalny wspierający ich w niezwykle kreatywnych i emocjonalnych interpretacjach, no i oczywiście orkiestra symfoniczna ze wspaniałą energią i mocą realizująca broadwayowskie partytury.

W programie koncertu muzyka i piosenki z: "Aladdyna", "Dzwonnika z Notre Dame", "Małej Syrenki", "Pięknej i Bestii", "Mulan", "Króla Lwa".