« 2015

Repertuar na maj 2016

2017 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

7 V 2016 sobota

7 V 2016 sobota, godzina 19:30, sala koncertowa

Jerzy Sturh - reżyseria

obsada:
Anna Karczmarczyk
Dorota Stalińska
Michał Breitenwald
Wojciech Chorąży
Andrzej Glazer
Wiesław Komasa
Maciej Kosmala
Krystian Łysoń/Mateusz Kmiecik
Jerzy Stuhr

Organizator: Agencja Artystyczna czewArt

"Polska klasyka. Tekst należący do naszego kanonu teatralnego, kiedyś grany wciąż i wszędzie, dziś zyskał nowe treści i aktualność. Różewicz najwspanialszy. Jerzy Stuhr ten utwór uczynił lata temu tematem swojej pracy magisterskiej. Dziś reżyseruje i interpretuje główną postać. Inteligent w swym poniżeniu i chwale. W obsadzie także miedzy innymi Dorota Stalińska, Wiesław Komasa. Jak mówi Jerzy Stuhr, reżyser: „Idea sztuki Różewicza zbiega się z moją sytuacją życiową, a zawsze taka zbieżność jest pociągająca twórczo, zwłaszcza jeśli stawia tę realną moją sytuację w świetle autoironii. Wielki Różewicz daje mi swą sztuką zakpić z siebie samego".

Spektakl bierze udział w II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa".

źródło: materiały organizatora

Na czworakach Na czworakach Na czworakach Na czworakach Na czworakach Na czworakach