Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2015

Repertuar na maj 2016

2017 »

dzisiejsza data: 15 czerwiec 2024 (sobota)

12 V 2016 czwartek

godzina 10:45

sala koncertowa

Bajeczny Broadway

12 V 2016 czwartek, godzina 10:45, sala koncertowa

sala koncertowa

Bajeczny Broadway

ARCHIWUM
Bajeczny Broadway
Koncert edukacyjny z cyklu FEEL HARMONY - poczuj klimat!


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Zespół Wokalny Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS
Lechosław Nowak - dyrygent


Magiczny świat animowanych bohaterów bajek Walta Disney'a porusza i wzrusza widzów na całym świecie. Przekazuje uniwersalne, ponadczasowe prawdy i wartości. Urzeka perfekcyjną animacją i piękną muzyką.

To właśnie te cechy sprawiły że wiele z animowanych produkcji wytwórni doczekało się adaptacji scenicznej i zostały przekształcone do formy musicalowej o której przy okazji naszego muzycznego spotkania opowiemy.

Celem koncertu jest zwrócenie uwagi na muzykę która towarzyszy bajkowym opowieściom. Chcemy ukazać nie tylko jej ogromny urok i siłę ale co najważniejsze wartość artystyczną. Jednym ze stałych elementów filmów do których i sam W. Disney przywiązywał szczególną uwagę jest piosenka. W adaptacjach scenicznych piosenki zyskują nowe muzyczne aranżacje które mamy nadzieję już same w sobie będą niespodzianką dla młodego słuchacza.

Koncert, poza treścią merytoryczną to także lekcja muzycznej wrażliwości, która ma zachęcić młodych słuchaczy do dalszych podróży w świat muzyki.

O wrażenia zadbają soliści wcielający się barwnie w postacie animowanych bohaterów, zespół wokalny wspierający ich w niezwykle kreatywnych i emocjonalnych interpretacjach, no i oczywiście orkiestra symfoniczna ze wspaniałą energią i mocą realizująca broadwayowskie partytury.

W programie koncertu muzyka i piosenki z: "Aladdyna", "Dzwonnika z Notre Dame", "Małej Syrenki", "Pięknej i Bestii", "Mulan", "Króla Lwa".


Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway Bajeczny Broadway