Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2016

Repertuar na październik 2017

2018 »

dzisiejsza data: 3 marzec 2024 (niedziela)

6 X 2017 piątek

godzina 19:30

Koncert przy świecach

6 X 2017 piątek, godzina 19:30,

Koncert przy świecach

ARCHIWUM

Kościół Rektoracki, Al. NMP 56Koncert przy świecachOrkiestra Filharmonii Częstochowskiej
Rafał Zambrzycki-Payne - dyrygent, skrzypce


E. Elgar - Serenada e-moll na smyczki op. 20
A. Piazzola (arr. L. Destyanikov) - Cztery Pory Roku Buenos Aires na skrzypce i orkiestrę smyczkową
G. Holst - St. Paul's Suite op. 29 no. 2 na orkiestrę smyczkową


ks. Mikołaj Węgrzyn - słowo o muzyce

Od stycznia 2014 roku Rafał Zambrzycki-Payne jest koncertmistrzem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W latach 2005-2014 był koncertmistrzem Ensemble Modern, jednego z czołowych europejskich zespołów muzycznych specjalizujących się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Ponadto współpracuje jako gościnny koncertmistrz z Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie, Scottish Chamber Orchestra oraz BBC Symphony Orchestra w Londynie.
Skrzypek urodził się w Łodzi, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Jest absolwentem The Yehudi Menuhin School w Anglii oraz uczelni w Manchesterze (prof. Wen Zhou Li) i w Wiedniu (prof. Gerhard Schulz). Ważny wpływ na jego rozwój miała także współpraca z Lordem Yehudi Menuhinem oraz prof. Jadwigą Kaliszewską i prof. Maurizio Fuksem. Jest laureatem pierwszych nagród konkursów BBC Young Musician of the Year i Parkhouse International Chamber Music Competition w Londynie oraz drugiej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Luksemburgu.
Wystąpił w wielu krajach Europy, Azji, Ameryce Północnej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jako solista wystąpił z licznymi orkiestrami (m.in. z London Philharmonic, Royal Philharmonic, Philharmonia Orchestra, BBC Concert Orchestra, Royal Scottish National Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic, Johannesburg Philharmonic, Sinfonia Varsovia, English Chamber Orchestra, Münchenner Kammerorchester i Zürcher Kammerorchester).
W 2004 dokonał brytyjskiej premiery Koncertu skrzypcowego Alexandra Arutuniana i w 2009 r. polskiej premiery II Koncertu skrzypcowego Hanny Kulenty z NOSPRem na Festiwalu Warszawska Jesień. Wielokrotnie wystąpił jako solista z Ensemble Modern m.in. w Terrain Briana Ferneyhough (Festiwal w Salzburgu), Koncercie Kameralnym Albana Berga (Alte Oper we Frankfurcie, Festiwal SWR w Schwetzingen) i Concertino de Printemps Dariusa Milhaud (Kurt Weil Fest w Dessau). W czerwcu b.r. wykonał Koncert Skrzypcowy Janacka z NOSPRem pod dyrekcją Stefana Asbury.
Ma na swoim koncie szereg nagrań płytowych i archiwalnych, m.in. dla wytwórni EMI, Champs Hill Records oraz Ensemble Modern Medien. Tę ostatnią płytę magazyn The Strad określił jako mistrzowską i porywającą. W 2012 r. artysta zarejestrował Koncert skrzypcowy Zbigniewa Bagińskiego z NOSPRem.
Prowadził kursy mistrzowskie w Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie, na Uniwersytecie Chińskim w Hongkongu, New World Symphony Centre w Miami, Konserwatorium Muzycznym w Strasburgu oraz w Austrii, Grecji, Korei Południowej i Japonii.
Jest założycielem Dimension Piano Trio, z którym występował w Wigmore Hall, St. John's Smiths Square, Cadogan Hall i South Bank Centre w Londynie, Teatro Monumental w Madrycie oraz na Festiwalu w Łańcucie i XII Festiwalu Beethovenowskim w Warszawie. Wraz z zespołem wielokrotnie wykonywał Koncert potrójny L. van Beethovena z orkiestrami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce i Armenii.Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach Koncert przy świecach