« 2016

Repertuar na grudzień 2017

2018 »

dzisiejsza data: 23 kwiecień 2024 (wtorek)

31 XII 2017 niedziela

31 XII 2017 niedziela, godzina 20:00, sala koncertowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Justyna Maj - dyrygent
SOPRANISSIMO: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak, Agnieszka Sokolnicka

G. Puccini - Aria Musetty z op. "La Boheme"
L. Denza - Funiculi, Funicula
J. Offenbach - Barcarolla
G. Bizet - Habanera z opery "Carmen"
G.Verdi - Aria Violetty Sempre libera "Traviata"
E. Morricone - Temat z filmu "Misja" - "Nella Fantasia"
F. Lehar - Aria Giuditty - Kto me usta całuje ten śni
F. Loewe - Song Elizy z musicalu "My Fair Lady" - "Przetańczyć całą noc"

Marian Florek - prowadzenie koncertu

Sopranissimo to trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl urody, wspólnej pasji i harmonii. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny:

Joanna Horodko jest laureatką i finalistką konkursów wokalnych m.in: w Passau i na Sycylii. Od lat występuje jako solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Śpiewała na scenach teatrów muzycznych i oper w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec.

Agnieszka Adamczak jest laureatką konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na międzynarodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Można ją podziwiać również w warszawskim Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence Mc Nally.

Agnieszka Sokolnicka wielokrotnie występowała w teatrach w kraju - m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, a także za granicą (Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna). Jest także laureatką Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg.

Tercet, z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii, wykona najsłynniejsze arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w różnych, czasem zaskakujących i nowatorskich aranżacjach.