Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2016

Repertuar na listopad 2017

2018 »

dzisiejsza data: 3 marzec 2024 (niedziela)

10 XI 2017 piątek

godzina 19:00

sala koncertowa

Koncert na Święto Niepodległości

10 XI 2017 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Koncert na Święto Niepodległości

ARCHIWUM

Koncert na Święto NiepodległościOrkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Piotr Kosiński - fortepian
Justyna Maj - dyrygent


Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny"
Franciszek Liszt - Polonez E-dur nr 2
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll nr 1 op. 11


Piotr Kosiński - krakowski pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa (dyplom z wyróżnieniem). Ukończył również dwuletnie indywidualne studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Arie Vardiego, w ramach programu międzynarodowego w Buchmann-Mehta School of Music na Uniwersytecie w Tel Awiwie.
Zwycięzca I Międzynarodowego Amerykańskiego Konkursu im. I. J. Paderewskiego, który odbył się w maju 2010 roku w Los Angeles, a także laureat wielu nagród i wyróżnień lub finalista na innych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, festiwalach i przesłuchaniach pianistycznych, w tym m. in.: 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2008), VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Arthur Rubinstein In Memoriam” w Bydgoszczy (2009), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Palma d’Oro” we Włoszech (2009), Ricard Viñes Concurso Internacional de Piano w Hiszpanii (2009), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny-Stefańska in Memoriam” w Poznaniu (2011) i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2012).
Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury, a w latach 2003-2008 znajdował się pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w różnych kursach i festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Koncertował w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii, Norwegii, USA i Kanadzie. Występował w prestiżowych salach.
Jako kameralista współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m. in. z Kają Danczowską, Danielem Stabrawą. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.


Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości