Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Koncert na Święto Niepodległości

Koncert na Święto Niepodległości

Sala koncertowaKoncert na Święto NiepodległościOrkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Piotr Kosiński - fortepian
Justyna Maj - dyrygent


Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny"
Franciszek Liszt - Polonez E-dur nr 2
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll nr 1 op. 11


Piotr Kosiński - krakowski pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa (dyplom z wyróżnieniem). Ukończył również dwuletnie indywidualne studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Arie Vardiego, w ramach programu międzynarodowego w Buchmann-Mehta School of Music na Uniwersytecie w Tel Awiwie.
Zwycięzca I Międzynarodowego Amerykańskiego Konkursu im. I. J. Paderewskiego, który odbył się w maju 2010 roku w Los Angeles, a także laureat wielu nagród i wyróżnień lub finalista na innych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, festiwalach i przesłuchaniach pianistycznych, w tym m. in.: 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2008), VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Arthur Rubinstein In Memoriam” w Bydgoszczy (2009), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Palma d’Oro” we Włoszech (2009), Ricard Viñes Concurso Internacional de Piano w Hiszpanii (2009), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny-Stefańska in Memoriam” w Poznaniu (2011) i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2012).
Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury, a w latach 2003-2008 znajdował się pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w różnych kursach i festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Koncertował w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii, Norwegii, USA i Kanadzie. Występował w prestiżowych salach.
Jako kameralista współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m. in. z Kają Danczowską, Danielem Stabrawą. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.