Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Koncert symfoniczny wśród mitów i legend

Koncert symfoniczny wśród mitów i legend

Sala koncertowaKoncert symfoniczny wśród mitów i legend
MULTIMEDIA SYMFONIA GWIAZD
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Natalia Ponomarczuk - dyrygentM. Musorgski – Noc na Łysej Górze
M. Ravel – Daphnis i Chloe Suita nr 2
N. Rimski-Korsakow - SzeherezadaNatalia Ponomarczuk jest jednym z najbardziej uznanych dyrygentów orkiestrowych z Ukrainie. Jest dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej w Dniepropietrowsku. Jest również drugim dyrygentem Ukraińskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Często dyryguje też Filharmonią w Odessie. Przed przybyciem do Dniepropietrowska była dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ługańsk oraz pełniła funkcję dyrygenta Krajowego Zespołu Solistów "Kyiv Camerata". Prowadziła również występy na ukraińskich festiwalach muzycznych: "Kijów Music Fest", "Prawykonania Roku", "Letnie Wieczory Muzyczne", "Muzyka Młodzieży", "Kontrasty".

Jako dyrygent dokonała licznych nagrań audio i wideo, zarówno na Ukrainie i za granicą. Ponomarchuk jest wysoko ceniona przez profesjonalnych muzyków. Jewhen Stankovych, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów ukraińskich, napisał następujące słowa o niej: "Mimo, że Pani Ponomarchuk jest stosunkowo młoda, osiągnęła już poziom dyrygenta orkiestr światowej klasy".


Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana pragnie zaprosić na kolejny koncert w ramach projektu muzycznego Multimedia Symfonia Gwiazd.


Multimedia Symfonia Gwiazd odbywa się pod mecenatem firmy Multimedia Polska, dostawcy usług telekomunikacyjnych. Mecenat Multimedia Polska umożliwi Filharmonii Częstochowskiej realizację artystycznych zamierzeń z udziałem wybitnych, utytułowanych gwiazd polskich i światowych scen muzycznych.