« 2015

Repertuar na marzec 2016

2017 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

4 III 2016 piątek

4 III 2016 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Charles Richard-Hamelin - fortepian
Adam Klocek – dyrygent

G. Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
J. Brahms – II Symfonia D-dur op. 73

Charles Richard-Hamelin (ur. 17 lipca 1989) – kanadyjski pianista, laureat II nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina 2015.

Charles Richard-Hamelin jest absolwentem McGill University i Yale School of Music. Aktualnie studiuje w Conservatoire de Musique de Montréal. Uczestniczył w licznych klasach mistrzowskich. W trakcie swojej kariery osiągnął sukcesy na kilku konkursach pianistycznych: Prix d’Europe (2011) – zwycięzca; Narodowy Konkurs Pianistyczny Orkiestry Symfonicznej w Toronto (2012) – I nagroda; Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Montrealu (2012) – II nagroda i nagroda za najlepsze wykonanie muzyki kanadyjskiej; Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Seulu (2014) – III nagroda i nagroda za najlepsze wykonanie sonaty Beethovena.

Jest pierwszym Kanadyjczykiem, który został laureatem jednej z pierwszych trzech nagród Konkursu Chopinowskiego. W 2015 ukazała się jego płyta z muzyką Fryderyka Chopina.