« 2018

Repertuar na kwiecień 2019

2020 »

dzisiejsza data: 16 kwiecień 2024 (wtorek)

11 IV 2019 czwartek

Wernisaż wystawy Krzysztofa Żyngiela

11 IV 2019 czwartek, godzina 18:00,

Wernisaż wystawy Krzysztofa Żyngiela

Foyer Filharmonii

Wernisaż wystawy malarstwa
Krzysztofa Żyngiela

Krzysztof Żyngiel ps. Animus - artysta malarz pochodzenia polsko-litewskiego urodził się 02.09.1982 roku w Częstochowie. Zwycięzca licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Artysta w 2005 roku ukończył Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie zdobywając wykształcenie wyższe z tytułem magister sztuki artysta plastyk. Dyplom obronił z wyróżnieniem. Animus w 2005 roku otrzymał wyróżnienie od Tomasza Sętowskiego za rysunek przedstawiający "fantastyczną wizję barokowego popiersia kobiecego". Od wielu lat bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Jednym z ciekawszych doświadczeń dla Krzysztofa Żyngiela było zaprezentowanie swojej twórczości obok innych polskich malarzy na wystawie Metamorfozy. Prace ponad 60 artystów pochodziły z kolekcji prywatnej Państwa Krużyckich. Krzysztof Żyngiel uznany został za jednego z 13 najpopularniejszych malarzy polskich, młodego pokolenia w 2009 roku. Niewątpliwie wyróżnieniem w 2017 roku było otrzymanie nominacji od Mondial Art Academia na jej ambasadora w Polsce. Wyboru dokonało międzynarodowe grono utytułowanych i bardzo znanych artystów z całego świata. Jednocześnie w 2017 roku Mondial Art Academia wydała album malarstwa światowego, gdzie zamieściła dwie prace Krzysztofa Żyngiela. Przyznała mu również srebrny medal w międzynarodowym konkursie surrealistów za obraz "Oceaniczny grabarz". W 2018 roku malarz wstąpił do ZPAP oraz zaczął używać pseudonimu i podpisywać swoje prace jako Animus.

Dotychczasowe wystawy:
-SOLVAY- Galeria Sztuki Współczesnej w Krakowie (wystawa indywidualna) 2006 rok
-Biblioteka Główna w Częstochowie (wystawa indywidualna) 2007 rok
-Klub Paradoks Żyngiel, Ślusarski, Małasiewicz (wystawa zbiorowa) rok 2008 rok
-Młode Malarstwo z Częstochowy Miejska Galeria Sztuki (wystawa zbiorowa) 2008 rok
-Biblioteka Filia nr 8 (wystawa indywidualna) 2010 rok -Restauracja Honoratka Warszawa (wystawa zbiorowa) 2011 rok
-Klub Integracji Europejskiej w Warszawie (wystawa indywidualna) 2012 rok
-Galeria Sztuki Współczesnej w Poznaniu Profil (wystawa zbiorowa) 2012 rok -Galeria Of Art (wystawa indywidualna) 2013 rok
-Delphin Habit- Monastyr (wystawa indywidualna) 2015 rok
-Utopia World Hotel- Alanya (wystawa indywidualna) 2016 rok
-Metamorfoza wystawa poświęcona Z.Beksińskiemu (cykl wystaw zbiorowych) Gdańsk, Wocławek, Kołobrzeg, Wrocław, Radom 2015 rok -Palacio de la Cultura Medellin-Columbia (wystawa zbiorowa) 2017 rok
-Dom Kultury Barquerena- (wystawa zbiorowa) Columbia 2018 rok