Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Nigel Kennedy - koncert odwołany

Nigel Kennedy - koncert odwołany

Uwaga

Agencja Artystyczna KABARET poinformowała, że w związku z odwołaniem ogólnopolskiej trasy koncertowej Nigela Kennedy'ego zaplanowany na 21 marca 2013 koncert w Filharmonii Częstochowskiej nie odbędzie się.

Kasa Filharmonii przyjmuje zwroty zakupionych biletów.
______________________

21 marca 2013, godz.19.30

"Skrzypce z historii w przyszłość"

  • Nigel Kennedy - skrzypce
  • Piotr Wyleżoł - fortepian, organy Hammonda
  • Tomasz Grzegorski - saksofon
  • Adam Kowalewski - kontrabas, gitara basowa
  • Krzysztof Dziedzic - perkusja

 

Nigel Kennedy - koncert "Skrzypce - z historii w przyszłość"

Jeden z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec , Nigel Kennedy wielki muzyk, który nie boi się fuzji jazzu i klasyki, powiada: "Czasami warto grać tak, jak się oddycha”. W marcu wystąpi wraz ze swoim zespołem na kilku koncertach pt: ”Skrzypce z historii w przyszłość”.
Nigel Kennedy jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych skrzypków. Zwraca uwagę jego wirtuozeria techniczna oraz umiejętność nawiązywania bliskiego kontaktu ze słuchaczami. Wykonuje głównie repertuar klasyczny, ale ma także znaczące osiągnięcia w zakresie muzyki improwizowanej.

Na zbliżające się koncerty Kennedy przygotował unikatowy program, będący sygnaturą jego stylu – znajdą się w nim zarówno kompozycje własne zarówno inspirowane jazzem, rockiem jak i siegające do klasyki – wprowadzając słuchaczy w magiczną podróż poprzez dawne i współczesne formy skrzypcowej tradycji muzycznej.
 

Organizator: Agencja Artystyczna "Kabaret"