« 2016

Repertuar na wrzesień 2017

2018 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

14 IX 2017 czwartek

sala kameralna

14 IX 2017 czwartek, godzina 15:00, sala kameralna

sala kameralna

VII Festiwal Muzyczny Rodziny Bachów

Głos baroku - warsztaty śpiewy barokowego

Karolina Brachman - prowadzenie

15.00 - 18.00 - otwarty wstęp dla publiczności

Pierwszy raz w Częstochowie odbędą się otwarte warsztaty śpiewu barokowego - to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych technikami śpiewu, które pomogą rozwinąć swoje możliwości nawet w innych gatunkach muzycznych. Warsztaty poprowadzi Karolina Brachman - pochodząca ze Śląska, na co dzień mieszkająca w Niemczech wybitna sopranistka. Karolina Brachman studiowała teorię muzyki oraz śpiew u prof. Henryki Januszewskiej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studia wokalne kontynuowała w Hochschule fńr Musik Kulu w klasie prof. Barbary Schlick. Ukończyła je w 2007 roku, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Współpracowała z dyrygentami i zespołami takimi jak Rhcinischc Kantorei, Musica Fiata / La Capella Ducale Rolanda Wilsona, Miner Akademie, Marais Consort, Accenłus Austria. orkiestrą La Strayaganza Wiln. Z dbałością o wyrazistość i precyzję kształtuje swoje wykonania, wybierając komunikację jako główne zadanie artystyczne. Używając stylowych środków, muzykę minionych epok stara się interpretować tak, by była ona zrozumiała dla publiczności XXI wieku, czytelna w intencjach i przesłaniu i - kiedy to tylko możliwe - porywająca w warstwie muzycznej. Istotną częścią działalności artystycznej Karoliny Brachman jest praca pedagogiczna. Od kilku lat sopranistka prowadzi również wykłady i warsztaty poświęcone historycznym praktykom wykonawczym, zaś w roku 2012 objęła w Instytucie Muzyki Ilochschule Osnabriick klasę śpiewu solowego.