Hiszpańska mucha

Martyna Kliszewska
Dorota Zięciowska

organizator: Agencja Artystyczna CERTUS

Londyn. Początek lat 30. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry'ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia.

Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Szalone lata 30, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco! Europejska prapremiera komedii Jamesa Lee Astora "Hiszpańska Mucha" odbyła się 9 lutego w Teatrze Kamienica. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych

źródło: materiały organizatora