Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2013

Repertuar na październik 2014

2015 »

8 X 2014 środa

godzina 19:00

sala kameralna

Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej

8 X 2014 środa, godzina 19:00, sala kameralna

sala kameralna

Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej

ARCHIWUM



X Jubileuszowy Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana

Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Częstochowa 2013

Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Mischa Kozłowski – fortepian

Wanda Malko - słowo o muzyce


Ludwig van Beethoven - Sonata C-dur op. 102 nr 1
Robert Schumann - Fantasiestücke op. 73
Claude Debussy - Sonata d-moll
Richard Strauss - Sonata F-dur
Bohuslav Martinů - Wariacje na temat Paganiniego



Magdalena Bojanowicz, ur. 21.10.1988 w Warszawie, jest laureatką II nagrody i dwóch nagród specjalnych na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła także III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (2008). Inne sukcesy konkursowe to m.in: I nagroda w VI Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców (2005); I nagroda w VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Liezen (Austria, 2006); II nagroda w XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) w duecie z Maciejem Frąckiewiczem; II nagroda w LXIX Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2010); Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty w XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010) w duecie z Maciejem Frąckiewiczem; Wyróżnienie w LXIV Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Pradze (2012); II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie duetów z fortepianem w Warszawie wraz z Mischą Kozłowskim (2012).
Była półfinalistką prestiżowych konkursów wiolonczelowych - II Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Gaspara Cassado w Tokyo w Japonii (grudzień 2009) oraz XXXVIII Międzynarodowego Konkursu im. Dr. L. Sigall'a w Chile (listopad 2011).
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja Bauera. Obecnie kontynuuje swoją edukacje na studiach II st.
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Brukseli (Belgia), Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem największych autorytetów w dziedzinie gry na wiolonczeli jak: Julius Berger, Kazimierz Michalik, Phillippe Muller, Arto Noras, Claus Reichardt czy Victoria Yagling.
Jest laureatką prestiżowych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Austrii. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Sztuki (czterokrotnie). W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium Młoda Polska, które pozwoliło na nagranie płyty Satin z polską muzyką współczesną w duecie z Maciejem Frąckiewiczem. Jako TWOgether Duo zostali laureatami Paszportów Polityki “ za odwagę, ryzyko i konsekwencję. (…) Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania.”
Uczestniczka spotkania Mój Talent dla Polski zorganizowanego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2006). Występowała jako solistka m.in z orkiestrami Filharmonii: Narodowej, Rzeszowskiej, Zielonogórskiej, Łódzkiej, Dolnośląskiej, Symfonii Iuventus pod batutą takich dyrygentów jak: George Tchitchinadze, Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Michał Nesterowicz, Paweł Przytocki oraz Wojciech Rodek.
Brała udział m.in. w takich festiwalach jak: XXIII Ogólnopolski Festiwal Tydzień Talentów w Centrum I. Paderewskiego w Tarnowie (2005), XV Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują w Jeleniej Górze, Musica moderna w Łodzi, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki w Zielonej Górze, Festival au Leman w Thonon les Bains we Francji oraz Festiwal Kameralny w Moskwie. Współtworzy warszawską grupę Cellonet prowadzoną przez Andrzeja Bauera.
Jest laureatką I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej organizowanego w 2013 roku w Częstochowie, w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana.


Mischa Kozłowski
(ur. w 1989) jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego. Wcześniej kształcił się w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni, gdzie swoją edukację muzyczną rozpoczął w klasie Julity Książkowskiej-Randazzo, a następnie kontynuował ją pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.
Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.  IV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Łysenki w Kijowie, Ukraina (2012), I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie (2012), IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt, Niemcy (2009), Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie organizowanego przez NiFC (2008), VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie, Estonia (2006) i in. Występuje jako solista i kameralista w kraju, Europie, a także w Japonii i Chinach. Do tej pory występował podczas takich festiwali jak: Kissinger Sommer oraz KlaiverOlymps w Bad Kissingen (Niemcy), National Centre for the Performing Arts May Festival w Pekinie (Chiny), International Music Students Festival w Kyoto (Japonia), International Chamber Music Students Festival w Nikozji (Cypr), Międzynarodowy Festiwal Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra w Sidi Bou Said (Tunezja), Chopin au Jardin du Luxembourg w Paryżu (Francja), Festiwal Europäische Wochen w Passau (Niemcy), Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk w Poznaniu, Letnie koncerty na Grochowskiej 272 oraz Festiwal Chopiniana w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem i in. Wielokrotnie występował z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych pod dyrekcją takich dyrygentów jak: Łukasz Borowicz, Kai Bumann, Yuriy Bervetsky, Christian Danowicz, Tiziano Forcolin, Juri Gilbo, Wojciech Rajski, Rogelio Riojas-Nolasco, Zygmunt Rychert, Peter Tiboris i in. Kameralistyka jest wielką pasją młodego pianisty – w jej zakresie kształcił się pod kierunkiem prof. Macieja Padrewskiego, prof. Jerzego Marchwińskiego oraz prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Na codzień współpracuje z Magdaleną Bojanowicz (wiolonczela), Maximą Sophią Sitarz (skrzypce) i Adrianą Ferfecką (sopran).
Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in:. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Prezydenta Miasta Gdyni, Stypendium Dongsan Research Foundation, Stypendium Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i in. Jest laureatem I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej organizowanym w 2013 roku w Częstochowie, w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana.


Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej