Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej

Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej

Sala kameralna

X Jubileuszowy Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana

Recital zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Częstochowa 2013

Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Mischa Kozłowski – fortepian

Wanda Malko - słowo o muzyce


Ludwig van Beethoven - Sonata C-dur op. 102 nr 1
Robert Schumann - Fantasiestücke op. 73
Claude Debussy - Sonata d-moll
Richard Strauss - Sonata F-dur
Bohuslav Martinů - Wariacje na temat PaganiniegoMagdalena Bojanowicz, ur. 21.10.1988 w Warszawie, jest laureatką II nagrody i dwóch nagród specjalnych na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła także III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (2008). Inne sukcesy konkursowe to m.in: I nagroda w VI Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców (2005); I nagroda w VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Liezen (Austria, 2006); II nagroda w XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) w duecie z Maciejem Frąckiewiczem; II nagroda w LXIX Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2010); Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty w XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010) w duecie z Maciejem Frąckiewiczem; Wyróżnienie w LXIV Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Pradze (2012); II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie duetów z fortepianem w Warszawie wraz z Mischą Kozłowskim (2012).
Była półfinalistką prestiżowych konkursów wiolonczelowych - II Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Gaspara Cassado w Tokyo w Japonii (grudzień 2009) oraz XXXVIII Międzynarodowego Konkursu im. Dr. L. Sigall'a w Chile (listopad 2011).
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja Bauera. Obecnie kontynuuje swoją edukacje na studiach II st.
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Brukseli (Belgia), Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem największych autorytetów w dziedzinie gry na wiolonczeli jak: Julius Berger, Kazimierz Michalik, Phillippe Muller, Arto Noras, Claus Reichardt czy Victoria Yagling.
Jest laureatką prestiżowych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Austrii. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Sztuki (czterokrotnie). W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium Młoda Polska, które pozwoliło na nagranie płyty Satin z polską muzyką współczesną w duecie z Maciejem Frąckiewiczem. Jako TWOgether Duo zostali laureatami Paszportów Polityki “ za odwagę, ryzyko i konsekwencję. (…) Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania.”
Uczestniczka spotkania Mój Talent dla Polski zorganizowanego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2006). Występowała jako solistka m.in z orkiestrami Filharmonii: Narodowej, Rzeszowskiej, Zielonogórskiej, Łódzkiej, Dolnośląskiej, Symfonii Iuventus pod batutą takich dyrygentów jak: George Tchitchinadze, Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Michał Nesterowicz, Paweł Przytocki oraz Wojciech Rodek.
Brała udział m.in. w takich festiwalach jak: XXIII Ogólnopolski Festiwal Tydzień Talentów w Centrum I. Paderewskiego w Tarnowie (2005), XV Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują w Jeleniej Górze, Musica moderna w Łodzi, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki w Zielonej Górze, Festival au Leman w Thonon les Bains we Francji oraz Festiwal Kameralny w Moskwie. Współtworzy warszawską grupę Cellonet prowadzoną przez Andrzeja Bauera.
Jest laureatką I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej organizowanego w 2013 roku w Częstochowie, w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana.


Mischa Kozłowski
(ur. w 1989) jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego. Wcześniej kształcił się w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni, gdzie swoją edukację muzyczną rozpoczął w klasie Julity Książkowskiej-Randazzo, a następnie kontynuował ją pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.
Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.  IV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Łysenki w Kijowie, Ukraina (2012), I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie (2012), IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt, Niemcy (2009), Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie organizowanego przez NiFC (2008), VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie, Estonia (2006) i in. Występuje jako solista i kameralista w kraju, Europie, a także w Japonii i Chinach. Do tej pory występował podczas takich festiwali jak: Kissinger Sommer oraz KlaiverOlymps w Bad Kissingen (Niemcy), National Centre for the Performing Arts May Festival w Pekinie (Chiny), International Music Students Festival w Kyoto (Japonia), International Chamber Music Students Festival w Nikozji (Cypr), Międzynarodowy Festiwal Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra w Sidi Bou Said (Tunezja), Chopin au Jardin du Luxembourg w Paryżu (Francja), Festiwal Europäische Wochen w Passau (Niemcy), Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk w Poznaniu, Letnie koncerty na Grochowskiej 272 oraz Festiwal Chopiniana w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem i in. Wielokrotnie występował z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych pod dyrekcją takich dyrygentów jak: Łukasz Borowicz, Kai Bumann, Yuriy Bervetsky, Christian Danowicz, Tiziano Forcolin, Juri Gilbo, Wojciech Rajski, Rogelio Riojas-Nolasco, Zygmunt Rychert, Peter Tiboris i in. Kameralistyka jest wielką pasją młodego pianisty – w jej zakresie kształcił się pod kierunkiem prof. Macieja Padrewskiego, prof. Jerzego Marchwińskiego oraz prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Na codzień współpracuje z Magdaleną Bojanowicz (wiolonczela), Maximą Sophią Sitarz (skrzypce) i Adrianą Ferfecką (sopran).
Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in:. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Prezydenta Miasta Gdyni, Stypendium Dongsan Research Foundation, Stypendium Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i in. Jest laureatem I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej organizowanym w 2013 roku w Częstochowie, w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana.