« 2013

Repertuar na maj 2014

2015 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

30 V 2014 piątek

10th Hot Jazz Spring 2014 - Wystawa

30 V 2014 piątek, godzina 19:00,

10th Hot Jazz Spring 2014 - Wystawa "Impresje jazzowe"

Foyer Filharmonii

Obrazy nienamalowane z serii Impresje jazzowe i cyklu Nasza klasa Ewy Misiak

Obrazy nienamalowane - co to znaczy?

Na pierwszy rzut oka jeden z wielu malarskich wizerunków naszej zniekształconej rzeczywistości. Przy bliższym spojrzeniu dostrzegamy, że nie pędzel i farba wyczarowały światy intrygujących przestrzeni i twarzy. Artystka kreuje swój świat posługując się techniką własną opartą na spilśnianiu pojedynczych włókien wełny. Przeprowadza artystyczny eksperyment zmagając się z materią własnej wyobraźni i twórczych potrzeb. Szuka pomysłu na siebie, na życie, bawiąc się tworzywem, kolorami i formą. Ewa wypracowała własny, unikalny styl. Swoje prace nazywa fetrografiami. Prof. Szymon Bojko napisał: „Świadoma swoich poczynań badawczych, rozdzieliła je od warsztatu sztuki użytkowej, czym równolegle się zajmuje. Smakujemy echa symbolizmu, ślady ekspresjonizmu a nade wszystko secesji. Jednak obok rozwiązań rozpoznawalnych, tu i ówdzie dają o sobie znać inne, zagadkowe tropy i sygnały. W miarę zbliżania się do wystawionych obrazów, na ekstremalnie minimalną odległość od gałki ocznej, stopniowo, nie bez wysiłku, odsłania się ich wewnętrzna, złożona struktura.. Przekraczamy granice powierzchownej percepcji, powiedziałby Roland Barthes, badacz komunikacji wizualnej. Od momentu „dekodowania” obrazu, tematy, wątki narracyjne nadal obecne i sprawiające przyjemność, wchodzą w konflikt z wyższą postacią postrzegania – analityczną. Widzieć i patrzeć nie są tożsame...”.

Wystawę można podziwiać do 15 czerwca 2014