« 2012

Repertuar na styczeń 2013

2014 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

9 I 2013 środa

sala kameralna

9 I 2013 środa, godzina 19:00, sala kameralna

sala kameralna

godzina 19.00

• WYKŁAD
    dr Rafał Miedziński (Instytut Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie)
    temat: " Okiem fizyka - dźwięki i decybele "

• RECITAL
    Gabriela Szendzielorz (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) - fortepian
    w programie:
    Romuald Twardowski - Symfonie dzwonów. Campane I (1988)
    Katarzyna Stępniewska - Dzwony biją cały rok (2007-2011):
    1.Wiosenne dzwony, 2.Dzwony latem, 3.Dzwony jesienne, 4.Dzwony zimą
    Ewa Podgórska - Po-dzwonne (2012)
    Maciej Małecki - Dzwony pól elizejskich (2008)
    Magdalena Cynk : Taniec dzwonów (2010)
    Dobromiła Jaskot : Res (2007)
    Grażyna Pstrokońska-Nawratil : Strumyk i słonko albo Campanella z Doliny Małej Łąki (2007)
    Wiesław Cienciała : Dist.Bells (2008)
    Andrzej Dziadek : Dzwony (2004)

Tematem muzycznym kolejnego recitalu z cyklu Akademickich Koncertów Kameralnych będą dzwony na fortepian.
    W części wykładowej zaś dowiemy się czym są dźwięki z naukowego punktu widzenia.

Koncert poprzedził wernisaż wystawy  "TWÓRCZE PASJE TPSP"

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej w Częstochowie istnieje od 1949r.
    Skupia w swoich szeregach przede wszystkim plastyków amatorów. Członkowie TPSP uprawiają różnorodne dyscypliny artystyczne: tkaninę unikatową, malarstwo, rysunek i rzeźbę, a nawet biżuterię artystyczną. Od lat biorą udział w organizowanych prezentacjach indywidualnych i zbiorowych, tak w Częstochowie, jak i zaprzyjaźnionych Kielcach oraz ogólnopolskich przeglądach sztuki nieprofesjonalnej.