Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
FILHARMONIA malucha

FILHARMONIA malucha

Sala koncertowa

FILHARMONIA malucha

Kwartet NONA

Aleksander Mazepa – I skrzypce
Katarzyna Cichońska – II skrzypce
Artur Cichoński – altówka
Siergiej Rysanow – wiolonczelaBilety do kupienia na stronie internetowej www.filharmoniamalucha.pl
oraz w kasie biletowej Filharmonii Częstochowskiej


Dowiedziono, że słuchanie muzyki klasycznej już od pierwszych chwil życia wpływa na rozwój inteligencji dziecka, usprawnia czynności jego mózgu oraz rozwija jego zmysły wzroku, słuchu, czucia, dotyku, pamięci. Słuch rozwija się jeszcze wcześniej, bo już w okresie prenatalnym. Węgierski kompozytor i pedagog Zoltán Kodály apelował: Spróbujmy tak wcześnie, jak tylko można nauczyć dzieci dobrej muzyki. Wzywał: Dzieci trzeba zapoznawać wyłącznie z dziełami artystycznie wartościowymi. Wszystko inne im szkodzi.

FILHARMONIA malucha jest naszą odpowiedzią na powyższy apel i wezwanie.

Jeden ze sławnych polskich dyrygentów ubolewał nad tym, że muzykę poważną traktuje się w Polsce najczęściej jako pewne sacrum, czyli coś bardzo poważnego, odświętnego, od wielkiego dzwonu, coś w istocie niedzisiejszego i… nudnego. A przecież – mówił ten dyrygent – ona zawsze była towarzyszką codziennego życia, jego integralnym elementem, wprost rozrywką. Mali miłośnicy muzyki podczas koncertów FILHARMONII malucha świetnie się bawią. Muzyka poważna jest dla nich miłą rozrywką, sprawiającą im wielką przyjemność.

FILHARMONIA malucha to unikatowe zjawisko kulturalne, mające początek w kwietniu 2009 roku! Od tej pory w samych Katowicach w 57 koncertach uczestniczyło pory 15.971 miłośników muzyki poważnej, w tym 5670 dzieci (w wieku do 5 lat) i ok. 770 niemowlaków i dzieci w brzuszkach. W sumie katowicką FILHARMONIĘ malucha odwiedziło 4729 rodzin.

FILHARMONIA malucha to coś więcej niż tylko zwykły koncert. Przekonajcie się Państwo sami.