« 2018

7 IX 2019 sobota, godzina 20:00, sala koncertowa

Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet

16. Noc Kulturalna

Wejście na koncert wyłącznie za okazaniem Karnetu na 16. Noc Kulturalną (do nabycia na www.noc.czestochowa.pl oraz w Filharmonii na godzinę przed rozpoczęciem)

Sekstet ma swój luźny program o bardzo dynamicznym charakterze, jednak jego specjalnością są tzw. programy specjalne. W skład Sextetu oprócz Ptaszyna (saksofon tenorowy), Wojciecha Niedzieli (fortepian), Sławomira Kurkiewicza (kontrabas) i Marcina Jahra (perkusja), wchodzą dodatkowo dwie indywidualności: Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy) i Robert Majewski (trąbka). Programy specjalne: CICHA WODA I INNE JAZZY – z wokalistką Lorą Szafran, to ujazzowione wersje najbardziej znanych piosenek polskich z dawnego okresu. TRZASKOWSKI! – jedyny dotąd program poświęcony twórczości Andrzeja Trzaskowskiego – spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. HALKA – Jazz Interpretations jest suitą jazzową opartą na motywach opery Stanisława Moniuszki. CAPELLA VARSOVIENSIS – jazzowe wersje piosenek Henryka Warsa. Program nagrany na płytę i nadal eksplorowany. Sekstet ma także na koncie już aktualnie nie eksplorowany program Bright Ella’s Memorial z wokalistką Ewą Bem. Program ten został nagrany na płytę (pod tym samym tytułem). Sekstet istnieje niemal równie długo jak kwartet (od 1995) i jest eksploatowany równolegle. Ma na koncie płytowe nagrania, występy w kraju i zagranicą, udział w wielu festiwalach.