« 2017

Repertuar na październik 2018

2019 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

18 X 2018 czwartek

Wernisaż wystawy Kamili Sitak

18 X 2018 czwartek, godzina 18:00,

Wernisaż wystawy Kamili Sitak

Foyer Filharmonii

Wernisaż wystawy PLĄSY I DĄSY
Kamili Sitak

Wernisaż uświetni występ zespołu
Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Kamila Sitak, urodzona 22.01.1985 w Częstochowie. Studiowała na ASP we Wrocławiu i w Warszawie Projektowanie wnętrz i wystaw. W ramach konkursu europejskiego dla młodych malarzy "Golden Kentaur" otrzymała stypendium w Monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Zarządzanie dla Artystów i Kuratorów, oraz kurs MBA. Przez ponad rok pracowała jako asystent Kuratorów AIR w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wraz z Jerzym Kędziorą organizowała wystawy rzeźb balansujących. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz we własnej pracowni Artkam. Współpracuje z Galerią Saatchi Art z Nowego Jorku. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych, m.in.: w Stanach i Nigerii.
Wystawy:
2018 - Artbox project Nowy Jork
2014 - "Visual Emotions" Cafe Niespodzianka Warszawa
2010 - "Ogród Nadziei - Ziarno Sztuki" wystawa zbiorowa Muzeum Narodowe Warszawa
2009 - "Ogród Nadziei - Ziarno Sztuki" wystawa zbiorowa Muzeum Narodowe Warszawa
2007 - "Golden Kentaur" - wystawa stypendystów konkursu w Monachium.
Prywatnie była członkini Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu. Pierwsze kroki baletowe stawiała na deskach Filharmonii Częstochowskiej, stąd sentymentalny pomysł na wystawę, która opowiada o jej przygodzie z tańcem. Obecnie pasjonuje się tangiem argentyńskim. Jej malarstwo wywodzi się z potrzeby zapisywania emocji, pasji, chwil z życia, które zawsze przeplatały się z tańcem czy innymi formami ruchu. Najpierw było ognisko baletowe, następnie ujeżdżenie, czyli taniec z koniem do muzyki, następnie tańce afrykańskie, a teraz tango argentyńskie.