« 2017

Repertuar na wrzesień 2018

2019 »

dzisiejsza data: 24 kwiecień 2024 (środa)

15 IX 2018 sobota

sala kameralna

Follow Dices - 15. Noc Kulturalna

15 IX 2018 sobota, godzina 20:30, sala kameralna

sala kameralna

Follow Dices - 15. Noc Kulturalna

15. Noc Kulturalna
Koncert kwartetu jazzowego Follow Dices

Mikołaj Kostka – skrzypce
Franciszek Raczkowski – fortepian
Jan Jerzy Kołacki – kontrabas
Adam Wajdzik - perkusja

Nazwa kolektywu jest nawiązaniem, chociaż niekoniecznie dosłownym, do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie, rozumianego jako przeniesiony na grunt improwizacji proces poszukiwania węzłów spajających kreowane struktury dźwiękowe.
Artyści podążając za współczesnymi rozwiązaniami estetycznymi, zahaczają o inspirującą ich mozaikę manier muzyki skandynawskiej i polskiej, włączając w to także elementy muzyki nowej, będącej dla nich bezprecedensowym źródłem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to scalone zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i odcieni przestrzeni harmonicznych.
Formacja katowicko - poznańsko - wrocławska. Na przełomie lat 2016/17 skład dał szereg koncertów na terenie całej Polski (Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Elbląg) oraz uczestniczył w wielu konkursach, co zaowocowało m.in.: grand prix na XIII Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnieniem na Blue Note Jazz Competition 2017. Debiutancki album „Eternal Colors” ukazał się w maju 2018 w niezależnej wytwórni SJ Records, a koncert premierowy z materiałem z płyty odbył się 13 maja 2018 w sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu.

Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna Follow Dices - 15. Noc Kulturalna