Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en

www.filharmonia.com.pl   /   Koncerty   /   Audycje wyjazdowe

Audycje wyjazdowe


AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE POZA SIEDZIBĄ FILHARMONII

to 45-minutowe koncerty edukacyjne odbywające się w szkołach, przedszkolach, bibliotekach oraz ośrodkach kultury. Oferta edukacyjna skierowana jest dla przedszkoli, szkół i domów kultury. Koncerty przygotowywane są dla dwóch grup wiekowych - klas młodszych i starszych i odbywają się w cyklu miesięcznym. Każdorazowo w audycjach udział biorą zaproszeni muzycy, a Magdalena Mirowska, która koncerty przygotowuje i prowadzi - w przystępny sposób wprowadza młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej.

Wyjazdowe audycje umuzykalniające w sezonie artystycznym 2016/2017


KLASY MŁODSZE KLASY STARSZE
   
 WRZESIEŃ 2016 
RAZ, DWA, TRZY WRACAMY DO GRY
 
RAZ, DWA, TRZY WRACAMY DO GRY
   
Na wrześniowej audycji wspominać będziemy wakacyjne wyprawy (twórczość kompozytorów różnych narodowości) oraz przypomnimy podstawowe wiadomości o muzyce 
PAŹDZIERNIK 2016 
OD MORZA DO TATR LUDOWY TAKT
  CUDZE CHWALICIE...
   
Na październikowej audycji skupimy uwagę słuchaczy na twórczości polskich kompozytorów (2016 – rok F. Nowowiejskiego). Prezentowane będą utwory zarówno z literatury artystycznej jak i ludowej.

 LISTOPAD 2016 
MUZYCZNE BAJKI-SŁUCHAJKI
  DŹWIĘKOOBRAZY
   
W listopadzie będziemy zastanawiać się czy możliwe jest „malowanie” dźwiękami. Dla młodszych słuchaczy przygotowaliśmy muzyczną bajkę a dla starszych muzyczne zgadywanki. GRUDZIEŃ 2016 
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
   
Jak można się spodziewać w grudniowym programie nie może zabraknąć pięknych polskich kolęd ale i tych, które choć pochodzą z innych krajów na dobre zadomowiły się przy naszych wigilijnych stołach.

 STYCZEŃ 2017 
ZACZAROWANY ŚWIAT TAŃCA
  DŹWIĘKOSTYLE
   
W styczniu odbędziemy muzyczną podróż po różnych krajach by poznać ich tańce narodowe, prezentować będziemy również znane przykłady muzyki baletowej.

 LUTY 2017 
MUZYCZNE STWORKI I POTWORKI
  DŹWIĘKOSTWORY
   
W lutym przeniesiemy słuchaczy w świat elfów, wróżek, gnomów. Królować będą utwory kompozytorów wykorzystujących w swej twórczości legendy, mity i podania.

 MARZEC 2017 
MAGICZNA KRAINA KINA
  MAGICZNA KRAINA KINA
   
Marcowa audycja to spotkanie z muzyką filmową z wielkiego i małego ekranu. Prezentowane będą kompozycje z popularnych produkcji adresowanych do młodszych i nieco starszych widzów.

 KWIECIEŃ 2017 
PO PRZYGODY W ŚWIAT PRZYRODY
  ZJAWY I ZJAWISKA
   
Kwietniowa audycja umuzykalniająca przeniesie nas w świat przyrody gdzie usłyszeć można m.in. odgłosy wiosny, śpiew skowronka, kury czy bydło.

 MAJ 2017 
ZEGAR TYKA I GRA MUZYKA
  CZTERY PORY DNIA
   
Literatura muzyczna bogata jest w kompozycje o tytułach nawiązujących do pór dnia i roku i te utwory zagoszczą w programie.

 CZERWIEC 2017  
MAŁE I DUŻE MUZYCZNE PODRÓŻE
 DŹWIĘKOTOURY
   
W przedwakacyjnym programie zapraszamy na wycieczkę, na której usłyszymy muzyczne wizytówki z różnych zakątków świata.


Audycje przygotowała i prowadzi Magdalena Mirowska.
W sprawie ustalenia godzin i terminów prosimy o kontakt pod nr. tel. 668 197 360