11 września 2017

Odznaczenia dla Collegium Cantorum

Podczas sobotniego jubileuszowego koncertu z okazji 30 lat istnienia chóru Collegium Cantorum wręczone zostały odznaczenia i nagrody.

• Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, na wniosek Marszałka Województwa Śląskiego, uhonorował pana Janusza Siadlaka Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS", doceniając zasługi na rzecz rozwoju kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, a Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, na wniosek Dyrektora Filharmonii otrzymała pani Małgorzata Siadlak oraz pani Agata Widera-Burda.
  • Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, za wyróżniającą działalność zawodową i społeczną w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury uhonorował Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pieniężną nagrodą specjalną.
  • Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymali: Małgorzata Siadlak oraz Janusz Siadlak.
  • Srebrną Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymali: Agnieszka Pszenica, Anna Posturzyńska, Justyna Kozak, Rafał Kozak
  • Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy wręczył Chórowi okolicznościowy grawerton.

Odznaczonym oraz całemu Chórowi serdecznie gratulujemy!