« 2015

Repertuar na październik 2016

2017 »

dzisiejsza data: 20 kwiecień 2024 (sobota)

11 X 2016 wtorek

sala kameralna

11 X 2016 wtorek, godzina 19:00, sala kameralna

sala kameralna

Ana Topalovic - wiolonczela
Nikola Djoric - akordeon

Jan Sebastian Bach: Adagio z Sonaty na viola da gamba i klawesyn nr 1 (BWV 1027)
Ludwig van Beethoven: 7 Wariacji n. t. „Bei Männern, welche Liebe fühlen“ na wiolonczelę i fortepian
Henry Purcell: Lament Didony z opery „Dydona i Eneasz”
Joseph Haydn: Koncert na wiolonczelę nr 1 C-dur Hob. VIIb/1
Bela Bartok: 6 Rumuńskich tańców ludowych
                        1. Der Tanz mit dem Stabe - Jocul cu bata
                        2. Gürteltanz - Braul
                        3. Der Stampfer - Pe loc
                        4. Horn-Tanz - Buciumeana
                        5. Rumänische Polka - Poarga romaneasca
                        6. Schnell-Tanz - Maruntel
Piotr Czajkowski: Aria Leńskiego z opery „Eugeniusz Oniegin“
Johanna Doderer: Wutmarsch
Astor Piazzolla: Le Grand Tango

Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Muzyczne spotkania nieczęsto przynoszą tak niezwykłe efekty jak w tym przypadku. Wiolonczela Any Topalovic i akordeon Nikoli Djorica wydają się być stworzone dla siebie. Nie tylko świetnie się uzupełniają i odkrywają nawzajem swoje brzmieniowe możliwości, ale wręcz – jak napisał recenzent „Klassik heute” – „spotykają się w czułym uścisku”. Efekty tej inspirującej współpracy najlepiej ilustruje tytuł ich albumu „ARCORD – Inspired by songs and dances” zawierającego intrygujące interpretacje klasyków, tańców i arii z całego świata – od Bacha, Beethovena, Czajkowskiego i Weinberga po Bartoka, Doderer i Piazzolę.

ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO ARCORD DUO