« 2016

Repertuar na maj 2017

2018 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

19 V 2017 piątek

Adam Wodnicki

19 V 2017 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Adam Wodnicki

MULTIMEDIA SYMFONIA GWIAZD

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Wodnicki – fortepian
Adam Klocek – dyrygent

F. Liszt – Koncert fortepianowy nr 1 Es-dur
F. Liszt – Fantazja węgierska
P. Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

Jacek Woleński - prowadzenie koncertu

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana pragnie zaprosić na kolejny koncert w ramach projektu muzycznego Multimedia Symfonia Gwiazd.

Multimedia Symfonia Gwiazd odbywa się pod mecenatem firmy Multimedia Polska, dostawcy usług telekomunikacyjnych. Mecenat Multimedia Polska umożliwia Filharmonii Częstochowskiej realizację artystycznych zamierzeń z udziałem wybitnych, utytułowanych gwiazd polskich i światowych scen muzycznych.

Adam Wodnicki koncertuje jako solista na całym świecie zyskując uznanie krytyki i publiczności. Bierze udział w znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych.
Pianista dokonał licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Muza, Folkways,Wergo, Klavier, Centaur, Altarus i Dux, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Wydana w 2008 roku przez Dux płyta z koncertami fortepianowymi Serockiego, Bairda i Krenza otrzymała nominację Polskiej Akademii Fonograficznej do nagrody „Fryderyk 2009". Wielokrotnie współpracował z radiem i telewizją. Z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach zarejestrował wszystkie utwory na fortepian z orkiestra Zygmunta Stojowskiego.
Pianista uzyskał dyplom w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Hoffmana. Studiował również u Guido Agostiego w Sienie oraz u György'ego Sebóka w Indiana University w Bloomington.
Był trzykrotnie nagradzany na krajowych konkursach Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie; otrzymał także trzy nagrody VIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
W latach 1973-1977 był asystentem, a później adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Od roku 1980 wykłada jako professor fortepianu w University of North Texas College of Music w Denton.
Zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Adam Wodnicki jest redaktorem wykonawczym pierwszego wydania Dzieł wszystkich Paderewskiego, wydanego przez Musica Iagellonica w Krakowie.
Artysta został odznaczony Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".