« 2015

Oskar Radwański – skrzypce
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Mateusz Kluźniak - perkusja

GIVE ME SOUND to duet skrzypcowy w składzie: Łukasz Sczendzina i Oskar Radwański. Ich repertuar to przede wszystkim fuzja muzyki klasycznej i rozrywkowej. Kompozycje zespołu zyskują w nowej interpretacji niepowtarzalne brzmienie i zaskakujące oblicze. Na koncercie będzie im towarzyszyć sekcja instrumentalna oraz rytmiczna.

*****

Adam Bałdych - kompozytor i skrzypek z Gorzowa Wielkopolskiego. Stypendysta w prestiżowym Berklee College of Music, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. W 2009 roku wspólnie z Leszkiem Możdżerem i Larsem Danielssonem stworzył muzykę do niemego filmu "Skarb rodu Arne", improwizowaną podczas Era Nowe Horyzonty 2009. Od tego czasu wielokrotnie tworzył muzyczne podkłady do filmowych pokazów. Jego pierwsza autorska płyta "Magical Theatre" zdobyła wyjątkowe recenzje amerykańskich magazynów jak Jazz Times, Jazz Corner, a Dave Sumner z AllAboutJazz okrzyknął ją jednym z najlepszych albumów jazzowych 2011 roku w USA. Kolejny autorski album Adam Bałdych and The Baltic Gang „Imaginary Room”, na którym znalazło się 12 kompozycji Adama Bałdycha, był pierwszym jego krążkiem nagranym dla prestiżowej wytwórni ACT Music i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy. Bałdych za swoje kompozycje na płycie "Imaginary Room" został nagrodzony jako pierwszy Polak w historii, najważniejszą nagrodą niemieckiego przemysłu muzycznego - ECHO JAZZ 2013. W 2013 roku Adam Bałdych skomponował cykl utworów pod nazwą „Nowa Tradycja” na uświetnienie 222 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Projekt „The New Tradition” z czasem został rozwinięty i dał początek następnym kompozycjom Adama Bałdycha, które znalazły się na jego kolejnej płycie nagranej dla ACT Music wraz z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem. Premiera płyty miała miejsce w maju 2014 roku. 28 sierpnia 2015 ukazał się najnowszy album Adama Bałdycha zatytułowany "Bridges". Tym razem do współpracy Adam zaprosił norweski zespół Helge Lien Trio.

Kompozycja MOZAIKA-IMPRESJE to wieloczęściowa suita zainspirowana kulturami ludności napływowych na ziemie zachodnie po zakończeniu II Wojny Światowej. W 1945 roku tereny województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego zostały zaludnione przez reprezentantów kultur: żydowskiej, łemkowskiej, polesia oraz niemieckiej. Kompozycja Adama Bałdycha to dialog z tymi kulturami, próba wydobycia ich esencji i połączenia ze współczesnymi technikami kompozytorskimi. Dzieło skomponowane jest na orkiestrę smyczkową, skrzypce solo, fortepian, kontrabas oraz instrumenty perkusyjne i łączy w sobie elementy wielu gatunków muzycznych: muzyki poważnej, muzyki ludowej oraz muzyki jazzowej. Wykonanie wzbogacone będzie o głosy wokalistów, a przez wprowadzenie elementów improwizacji, utwór stanie się niezwykle komunikatywny z odbiorcą, który doświadczy procesu kreacji w czasie rzeczywistym.