Wernisaż wystawy Edwarda Gałustowa

Wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Gałustowa
Metamorfozy ornamentu VI

Edward Gałustow urodził się w Armenii. Obecnie mieszka i tworzy w Witebsku na Białorusi oraz w Polsce. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Uniwersytetu Witebskiego. Jego domeną jest malarstwo sztalugowe, grafika oraz tkactwo ręczne. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek Towarzystwa Artystów Polskich na Białorusi.Członek Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie.
Uczestnik wielu konkursów, biennale i triennale w Polsce, Rosji i na Białorusi. W 2008 r. otrzymał Medal Srebrny „Labor Omnia Vincit”. Prace eksponowane na wystawach zbiorowych na Węgrzech, w Niemczech,
we Włoszech, w Holandii, na Słowacji, w Austrii, Rosji, na Ukrainie, w Gruzji, w Polsce i na Białorusi. Uczestnik wielu międzynarodowych plenerów malarskich, m.in.: w Polsce, we Włoszech, na Węgrzech i w Gruzji.
Prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w krajach, gdzie organizowane były wystawy i plenery, w których uczestniczył oraz we Francji, w Rosji, w USA, Kanadzie i w Holandii.

Wstęp za okazaniem zaproszenia