Muzyka w świątyniach

Muzyka w świątyniach

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak - dyrygent

„Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich Świątyń. Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki naszego miasta.
Koncerty odbędą się trzech częstochowskich Kościołach: Kościół p.w. św.Józefa, Kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła , Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie w dniach 23-25 września 2019 r. W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.
Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.