Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Zakończenie sezonu artystycznego 2014/2015

Zakończenie sezonu artystycznego 2014/2015

Sala koncertowa


Zakończenie 70. Jubileuszowego Sezonu Artystycznego 2014/2015

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek – dyrygent

Gustav Mahler – V Symfonia cis-moll


Uroczyste zakończenie 70-tego Jubileuszowego sezonu artystycznego

Na estradzie Filharmonii Częstochowskiej zaistnieje ogromny aparat wykonawczy – połączone orkiestry symfoniczne Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej , 120 osób! , a za pulpitem dyrygenckim stanie dyrektor artystyczny obu instytucji, Adam Klocek.
Zabrzmi V Symfonia cis-moll, najpopularniejsza z kompozycji Gustava Mahlera, austriackiego kompozytora i dyrygenta, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki symfonicznej w historii.
To pięcioczęściowe neoromantyczne dzieło ze słynnym Adagiettem (cz. IV) wykorzystywanym często jako samodzielny utwór, ilustracja muzyczna uroczystości czy ścieżka dźwiękowa filmów. Adagietto określane jest muzyczną deklaracją miłości do muzy i małżonki kompozytora, Almy.
Dzień po koncercie częstochowskim będzie miało miejsce wykonanie Mahlerowskiej V Symfonii z tymi samymi artystami w Kaliszu (20.06.2015, godz. 18.00 Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej – Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30)
Koncert w ramach programu DYRYGENT-REZYDENT

Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program "Dyrygent - rezydent" ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem - rezydentem Filharmonii Częstochowskiej w sezonie 2014/2015 jest Justyna Maj.