Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2015

Repertuar na listopad 2016

2017 »

dzisiejsza data: 19 lipiec 2024 (piątek)

5 XI 2016 sobota

godzina 17:00

sala koncertowa

Single po japońsku - ODWOŁANY

5 XI 2016 sobota, godzina 17:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Single po japońsku - ODWOŁANY

ARCHIWUM

SPEKTAKL ODWOŁANY


Przekazujemy informację od Agencji Artystycznej MONOLIT


Informujemy, iż zaplanowany na 5 listopada 2016 r. na godz. 17:00 spektakl „Single po japońsku" w Filharmonii Częstochowskiej z przyczyn niezależnych od artystów i organizatora zostaje odwołany. Bilety można zwracać w miejscu ich zakupu. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Single po japońsku


Marcin Szczygielski

Anna Mucha
Katarzyna Maciąg
Wojciech Medyński
Lesław Żurek


Organizator: Agencja Artystyczna Monolit

Sztuka Marcina Szczygielskiego „Single po japońsku” to komedia pomyłek w wyśmienitej obsadzie. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które - niczym soczewka powiększającego szkła - pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierającym dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Salwy śmiechu i owacje na stojąco - tak do tej pory przyjmowano polski spektakl „Single po japońsku” w reżyserii Olafa Lubaszenki. W pracowników warszawskiej korporacji, w której słowo „wolność” wydaje się nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany, wcielają się: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Wojciech Medyński i Lesław Żurek.

https://www.youtube.com/watch?v=kNwBGYULUuI

Witajcie w finansowym imperium! Nie ma tu miejsca na miłość, bo nawet jeśli uda jej się wykiełkować w sercach pracowników, korporacyjne tryby zmielą ją na proch nim zdąży zakwitnąć. I wreszcie – nie ma tu miejsca na sens i celowość działań, bo praca musi trwać – obojętnie, czy czemuś służy, czy też sprowadza się do przelewania z pustego w próżne. Tak wygląda normalne korporacyjne życie – a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie. Magda, Nirek, Joanna i Sebastian – członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Podporządkowali swoją egzystencję pracy, a prywatne życie upchnęli w przerwie na lunch. Walka o władzę zaślepia ich do tego stopnia, że są dla nich gotowi poświęcić szczęście własne i szczęście najbliższych. Podwładnych traktują jak niewolników, a siebie samych niczym królewski dwór.

Źródło: materiały organizatora

Single po japońsku - ODWOŁANY Single po japońsku - ODWOŁANY Single po japońsku - ODWOŁANY Single po japońsku - ODWOŁANY Single po japońsku - ODWOŁANY Single po japońsku - ODWOŁANY