Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2016

Repertuar na styczeń 2017

2018 »

28 I 2017 sobota

godzina 19:00

sala koncertowa

LAO CHE

28 I 2017 sobota, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

LAO CHE

ARCHIWUM





LAO CHE


Mariusz "Denat" Denst – sampler, animacja
Hubert "Spięty" Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał "Dimon" Jastrzębski – perkusja
Filip "Wieża" Różański – instrumenty klawiszowe
Rafał "Rysiek" Borycki – gitara basowa
Maciek "Trocki" Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne


Organizator: FANTOM MEDIA


W sobotę – 28 stycznia 2017 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej wystąpi LAO CHE, najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju, którego najnowsza płyta “Dzieciom” osiągnęła status złotej, a z której dwa utwory osiągnęły szczyt notowania Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Za płytę “Dzieciom” zespół otrzymał w tym roku nagrodę Fryderyka w kategorii ‘album roku rock’. Zespół już w styczniu wystąpi w Częstochowie, tym razem w Filharmonii! Początek koncertu o godzinie 19:00.

4 marca ubiegłego roku ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana „Dzieciom” .Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty "Dzieciom" zajął się Piotr "Emade" Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala ( min.. Mitch & Mitch, Kwadrofonik)

Do tej pory grupa wydała już sześć płyt, każda z nich jest osobnym albumem koncepcyjnym, podporządkowanym osobnym wpływom, rytmom i stylistyce: Gusła (styczeń 2002), Powstanie Warszawskie (marzec 2005), po wydaniu której stał się znany, Gospel (luty 2008), Prąd stały/prąd zmienny (marzec 2010) oraz Soundtrack (październik 2012).

Nagrody i nominacje:

- GW uznała "Powstanie Warszawskie" za wydarzenia nr 1 w polskiej muzyce w 2005 roku
- Słuchacze III Programu PR uznali "Powstanie Warszawskie" za najlepszy album 2005 roku
- Tygodnik "Przekrój" zaliczył "Powstanie Warszawskie" do 5 najlepszych polskich płyt 2005 roku
- Nominacja do nagrody "Fryderyki 2005" w kategorii Album Roku – Muzyka Alternatywna.
- Złoty Bączek za Przystanek Woodstock 2006.
- Nagroda Programu Trzeciego Polskiego Radia, imienia Mateusza Święcickiego – „Mateusz 2008” za „energię i pasję tworzenia, za umiejętność prowokowania ludzi do myślenia na temat natury ludzkiej” (10 września 2008)
- Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2008
- uznanie przez serwis infomuzyka.pl za najlepszy polski zespół 2008 roku.
- Słuchacze Trójki (Polskie Radio, audycja "Radiowy Dom Kultury"), wybrali płytę "Gopspel" najlepszą płytą (z muzyką) w 2008 roku.
- 17 kwietnia 2009 zespół otrzymał nagrodę "Gwarancja Kultury", przyznaną przez TVP Kultura.
- 31 lipca 2010 Lao Che otrzymało Nagrodę m. st. Warszawy przyznawaną dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.
- teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" autorstwa Łukasza Rusinka został wybrany najlepszym klipem animowanym 19 Yach Film Festiwal.
- 30 lipca 2012 roku Prezydent RP odznaczył muzyków Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uhonorował ich za „zasługi na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego”.


źródło: materiały organizatora


LAO CHE LAO CHE LAO CHE