Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2015

Repertuar na czerwiec 2016

2017 »

dzisiejsza data: 2 czerwiec 2020 (wtorek)

19 VI 2016 niedziela

godzina 19:00

sala koncertowa

SMOLIK / KEV FOX

19 VI 2016 niedziela, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

SMOLIK / KEV FOX

ARCHIWUM
SMOLIK / KEV FOX
Organizator: Agencja Artystyczna czewArt


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4" SMOLIKA. Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu "L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy znakomitego polskiego producenta i brytyjskiego songwrittera Obecnie SMOLIK // KEV FOX to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, a pierwszy singiel RUN przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK, z pewnością zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż...


https://www.youtube.com/watch?v=6BJ9IQl6f6Y

https://www.youtube.com/watch?list=PLu2PFIr6288BDNk7XfsKNWM9gReVDdMTq&v=aehYzFF0nu8


https://www.youtube.com/watch?v=wpHU-AT4HIM


Od 23 października jest dostępny nowy album tego duetu. W dniu premiery był najczęściej słuchanym polskim albumem na platformie TIDAL. Obecnie w recenzjach i relacjach z koncertów często pojawia się opinia, że SMOLIK / KEV FOX to jeden z najlepszych albumów ostatnich miesięcy. Recenzja albumu:

http://allaboutmusic.pl/smolik-kev-fox-2015-recenzja-michala-szuma/


http://brandnewanthem.pl/smolikkev-fox-smolikkev-fox/


SMOLIK/KEV FOX to kompletnie nowy projekt, w który zaangażowany jest Andrzej SMOLIK oraz jego przyjaciel, songwritter z Menchesteru, KEV FOX. Pierwsze 2 single czyli RUN oraz MIND THE BRIGHT LIGHTS rozgrywają się w rozgłośniach radiowych.

https://www.youtube.com/watch?v=6BJ9IQl6f6Y

Na płycie gościnnie pojawiają się: Natalia Grosiak (Micromusic) oraz Y (BOKKA).


źródło: materiały organizatora

SMOLIK / KEV FOX