Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2014

Repertuar na listopad 2015

2016 »

dzisiejsza data: 15 czerwiec 2024 (sobota)

16 XI 2015 poniedziałek

godzina 19:00

sala koncertowa

Jezioro łabędzie - SPEKTAKL ODWOŁANY

16 XI 2015 poniedziałek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Jezioro łabędzie - SPEKTAKL ODWOŁANY

ARCHIWUM


Eurspectacles - organizator spektaklu baletowego Jezioro łabędzie w wykonaniu Saint Petersburg Ballet, mającego odbyć się 16 listopada 2015, poinformował, że z przyczyn organizacyjnych spektakl zostaje odwołany, a nie przeniesiony.


Kasa Filharmonii Częstochowskiej przyjmuje zwroty biletów zakupionych tylko i wyłącznie w Kasie Filharmonii. W sprawie zwrotu biletów zakupionych w innych miejscach (eBilet itp.) prosimy o kontakt z miejscem zakupu biletu.


Za niedogodności serdecznie przepraszamy!
Jezioro łabędzie
Saint Petersburg BalletOrganizator: Eurospectacles


Romantyczna sceneria, zapierająca dech w piersiach choreografia i wzruszająca historia miłości skazanej na porażkę sprawiają, że Jezioro Łabędzie jest najbardziej entuzjastycznie przyjmowanym na świecie przedstawieniem baletowym.

Książę Zygfryd, jeden z głównych bohaterów opowieści, odkrywa w pobliżu pałacu królewskiego, na zacisznym jeziorze, Odettę, piękną dziewczynę przekształconą przez złego czarnoksiężnika von Rotbarta, w łabędzia. Klątwa może zostać zdjęta poprzez wyznanie dziewczynie wiecznej miłości. Zakochany Zygfryd postanawia oświadczyć się Odettcie, jednak na urodzinowym spotkaniu księcia, sztuczki czarnoksiężnika von Rotbarta sprawiają, że Zygfryd wyznaje miłość niewłaściwej osobie, a mianowicie Odylii, córce czarnoksiężnika, która jest lustrzanym odbiciem Odetty.

Zygfryd, za późno, spostrzega swój błąd i postanawia wyruszyć ku ukochanej nad jezioro, niemniej zły czarnoksiężnik Rotbart zagradza mu drogę. Rozgrywa się walka, którą szczęśliwie wygrywa Zygfryd. Miłość przezycięża zły czar, a wschodzące słońce świeci nad związkiem Zygfryda i Odetty.

Wirtuozowska podwójna rola Odetta/Odelia, siła muzyki Czajkowskiego i jeden z najwspanialszych w całej historii baletu klasycznego pas de deux sprawiają, że Jezioro Łabędzie to doświadczenie, którego nie można przegapić. Produkcja Saint Petersburg Ballet, z ponad 40 tancerzami na scenie, oddaje całe piękno i dramat romantycznego baletu. To ponadczasowe działo przemawia do przedstawicieli każdego pokolenia.

Obowiązkowy wieczór dla wszystkich miłośników baletu!

Źródło: materiały organizatora