« 2014

Repertuar na grudzień 2015

2016 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

11 XII 2015 piątek

Koncert i wystawa AJD

11 XII 2015 piątek, godzina 18:30, sala koncertowa

Koncert i wystawa AJD

Koncert i wystawa z okazji Święta Uczelni
2015 - Rok Jana Długosza

Koncert Instytutu Muzyki AJD
Wystawa Instytutu Plastyki AJD

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Chór Instytutu Muzyki AJD
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Katarzyna Suska-Zagórska - mezzosopran
Dariusz Siedlik - baryton
Jerzy Swoboda - dyrygent

Juliusz Łuciuk
JAN DŁUGOSZ - DZIEJOPISARZ POLSKI

Oratorium na mezzosopran, baryton chór mieszany i małą orkiestrę symfoniczną
tekst: Juliusz Łuciuk

PRAWYKONANIE

Szczególnym wydarzeniem uświetniającym obchody Roku Jana Długosza, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej będzie koncert organizowany przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie i Filharmonię Częstochowską im. Bronisława Hubermana. Podczas uroczystego wieczoru zostanie wykonane Oratorium JAN DŁUGOSZ - DZIEJOPISARZ POLSKI, skomponowane przez Juliusza Łuciuka, kompozytora urodzonego, podobnie jak Jan Długosz w Brzeźnicy. To kolejne w twórczości Łuciuka dzieło oratoryjne zostało stworzone do autorskiego libretta Kompozytora, składa się z trzech części. Wykonawcami Oratorium będą: Katarzyna Suska (mezzosopran), Dariusz Siedlik (baryton), chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”, chór Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Całość poprowadzi Jerzy Swoboda.