Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2014

Repertuar na październik 2015

2016 »

dzisiejsza data: 15 czerwiec 2024 (sobota)

22 X 2015 czwartek

godzina 09:00

sala koncertowa

GAME OVER

22 X 2015 czwartek, godzina 09:00, sala koncertowa

sala koncertowa

GAME OVER

ARCHIWUM
GAME OVER
Koncert edukacyjny z cyklu FEEL HARMONY - poczuj klimat!


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Lechosław Nowak - dyrygent


Nasz koncert to lekcja której tematem jest dzieło muzyczne, jego budowa i główne elementy. Przyrównanie utworu muzycznego do budowli z klocków LEGO to wyjątkowo prosty zabieg otwierający wyobraźnie młodego słuchacza, pozwalający szybciej i lepiej zrozumieć konstrukcję muzyki oraz narzędzia jakie do dyspozycji ma jej twórca- kompozytor.

Inspiracją i jednocześnie tłem wizualizacyjnym koncertu stał się cykl przygodowych gier akcji, wykorzystujący licencję najpopularniejszych na świecie klocków LEGO. Seria zapoczątkowana w drugiej połowie 90 lat obejmuje już kilkanaście gier których fabuła oparta jest na prawdziwych bestsellerach światowego kina. A więc na ekranie oprócz wielu szalonych przygód i licznych elementów zręcznościowych, na uczestnika koncertu czeka rzecz jasna cała galeria postaci, znanych z filmowych pierwowzorów.

Koncert to moment gdy fantastyczna muzyka o niezwykłej wartości i sile, będąca do tej pory tłem wychodzi na plan pierwszy a głównym aktorem staje się orkiestra symfoniczna w wyjątkowo dużej i barwnej obsadzie.

W programie koncertu dźwięki budujące atmosferę takich kinowych hitów, jak "Gwiezdne wojny", "Jurassic Park", "Indiana Jones", "Harry Potter", "Batman", "Władca pierścieni" i "Hobbit" czy "Piraci z Karaibów".


GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER GAME OVER