Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2014

Repertuar na październik 2015

2016 »

dzisiejsza data: 8 grudzień 2021 (środa)

3 X 2015 sobota

godzina 16:00

sala koncertowa

Przez park na bosaka

3 X 2015 sobota, godzina 16:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Przez park na bosaka

ARCHIWUM
Teatr KWADRAT
Przez park na bosaka

Corie Bratter – Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter – Kamil Kula
Ethel Banks – Ewa Wencel/Ewa Ziętek
Victor Velasco – Grzegorz Wons/Marek Siudym
Instalator – Maciej Kujawski/Andrzej Szopa


Organizator: Teatr KWADRAT


Co nas najbardziej przejmuje w teatrze?

Oczywiście prawdziwe emocje. Kiedy życie i rzeczywistość sceniczna przenikają się, wtedy najsilniej odczuwamy magię teatru. W spektaklu „Przez park na bosaka” dwójka głównych bohaterów to małżeństwo z sześciodniowym stażem. W dokładnie tyle samo dni po swoim własnym ślubie - już w najbliższą sobotę - Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula zagrają dla częstochowskiej publiczności w przebojowej komedii Neila Simona. Przypadek?Choć mówią, że ślepa - jaka miłość jest każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A kiedy uczucie zostaje zalegalizowane i zamienia się w instytucję zwaną małżeństwem? Wtedy z czasem robi się… zabawniej!


Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle, że windy przecież nie ma!

Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się, że nie wszystko wygląda tak różowo. On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. I kiedy spada temperatura napięcia po małżeńskiej euforii, powraca prawdziwy obraz rzeczywistości, w tym wszelkie wady partnera i różnice, kiedyś tak nie istotne, a w tym momencie dochodzące do głosu.

Czy w trudnej codzienności dwoje zakochanych ludzi, o całkowicie odmiennych charakterach mogą wypracować język kompromisu, aby siłą miłości pokonać dzielące ich różnice?


Przez park na bosaka