Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2014

Repertuar na czerwiec 2015

2016 »

12 VI 2015 piątek

godzina 19:00

sala koncertowa

Koncert symfoniczny

12 VI 2015 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Koncert symfoniczny

ARCHIWUMKoncert symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Justyna Maj – dyrygent

Włodzimierz Gołębiowski – klarnet
Maciej Gołębiowski – klarnet
Katarzyna Kulczycka - obój
Jan Kuta – wiolonczela
Wojciech Pompka – obój
Tomasz Ptak – altówka
Stanisław Przygoda - waltornia
Krzysztof Rajczyk - kontrabas


A. Vivaldi – Koncert na 2 oboje d-moll RV 535
R. Gliere – Koncert na róg B-dur op. 91
C. D. Dittersdorf – Symfonia koncertująca na kontrabas i altówkę
H. Wieniawski - Legenda
F. Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstuck d-moll na 2 klarnety i orkiestrę
P. Zych - „Foksal 13” na orkiestrę smyczkową


Solistami przedostatniego koncertu w sezonie jubileuszowym są muzycy Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej. Formuła, w której muzycy na co dzień będący częścią dużej grupy instrumentalnej, wychodzą przed nią i prezentują się w roli solistów, doskonale sprawdziła się już przed rokiem, i pomału staje się tradycyjną propozycją w czerwcowym kalendarzu filharmonii i mocnym akcentem kończącym sezon artystyczny. Muzycy współbrzmiący ze sobą, stanowiący zespół z powodzeniem tworzą autorskie interpretacje.
Za pulpitem dyrygenckim stanie Justyna Maj, częstochowianka, pełniąca w sezonie 2014/2015 funkcję dyrygenta-rezydenta w Filharmonii Częstochowskiej w ramach programu Instytut Muzyki i Tańca, który ma na celu promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym.
Z kolei utwór Foksal 13 na orkiestrę smyczkową został napisany na zamówienie Radomskiej Orkiestry Kameralnej w ramach I edycji programu “Kompozytor – Rezydent” Instytutu Muzyki i Tańca.
Koncert w ramach programu DYRYGENT-REZYDENT

Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program "Dyrygent - rezydent" ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem - rezydentem Filharmonii Częstochowskiej w sezonie 2014/2015 jest Justyna Maj.


Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny Koncert symfoniczny