Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2013

Repertuar na kwiecień 2014

2015 »

5 IV 2014 sobota

godzina 20:00

sala koncertowa

QUEEN symfonicznie

5 IV 2014 sobota, godzina 20:00, sala koncertowa

sala koncertowa

QUEEN symfonicznie

ARCHIWUMMuzyka zespołu
QUEEN SYMFONICZNIE


Orkiestra Alla Vienna
Chór Vivid Singers
śpiewający aktor jako Fredddie Mercury

Organizator: Piosenka PlusNiezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna oraz 18-osobowego chóru Vivid Singers. Finał koncertu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego.

Mijający rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – ostatnie 5 koncertów, które odbyły się w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze były całkowicie wyprzedane.

“Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór “Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po “Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory “We Will Rock You”, “We Are The Champions” oraz “I Want To Break Free”.
eBilet: https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=82493

TicketPro: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1223628-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie.html

Eventim: http://www.eventim.pl/bilety-queen-symfonicznie-czestochowa.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1037298%243530211&jumpIn=yTix&kuid=470940&from=erdetaila

QUEEN symfonicznie QUEEN symfonicznie