Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2023

Repertuar na marzec 2024

2025 »

dzisiejsza data: 19 lipiec 2024 (piątek)

3 III 2024 niedziela

godzina 18:00

sala koncertowa

Gruziński państwowy balet APHKHAZETI

3 III 2024 niedziela, godzina 18:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Gruziński państwowy balet APHKHAZETI

ARCHIWUM

organizator: Agencja Wianna


Gruziński państwowy balet APKHAZETTI z chórem i orkiestrą na żywo!

APKHAZETTI to wyjątkowe połączenie gruzińskiego tańca, silnie zakorzenionego w tradycji tego narodu, ze współczesną choreografią i muzyką. To zespół o niespełna 100-letniej historii, oficjalnie założony w 1931 roku, który nieustannie koncertuje po całym świecie, przybliżając widzom wszystko, co w gruzińskiej kulturze najpiękniejsze – tradycję, folklor i niebywałą energię.

Wojna w Abchazji i późniejsza rosyjska okupacja całego regionu zmusiły artystów, by przenieść się w 1992 roku do Tbilisi, ale mimo trudności, APKHAZETTI zachował swój charakter, umiejętności i niepowtarzalny koloryt! W marcu 2021 roku – wraz z pojawieniem się młodego i utalentowanego dyrektora artystycznego, legendarnego Bachana Chanturia – rozpoczął się nowy etap w historii zespołu. Zaprosił znanych kompozytorów gruzińskich, wspólnie przygotowali niepowtarzalny akompaniament muzyczny i to właśnie ten program – Choreonicon – zaprezentuje w Polsce!

APKHAZETTI to tradycyjne fragmenty muzyki gruzińskiej w zupełnie nowej odsłonie, wykonane przez orkiestrę na żywo, a także widowiskowe tańce różnych regionów w interpretacji legendarnego Bachana Chanturia! Innowacja była tak przełomowa, że w ciągu ostatnich dwóch lat zespół występował w wielu regionach Gruzji, koncertując także poza jej granicami. Etniczność, balet i nowoczesność, czyli zachwycające show, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Kilka opinii od tych który to zobaczyli.

Widowisko niezwykłe. Muzyka, chór i balet nie wiadomo czym bardziej można się było zachwycać. Czegoś tak pięknego nigdy dotąd nie miałam okazji widzieć.
BARBARA 20.03.2023 15:43

Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! Łódź, 19.03.2023 Teatr Wielki
Niesamowity spektakl, wspaniała choreografia, piękne układy taneczne, barwne kostiumy, ogromne przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci. Żywiołowa muzyka w połączeniu z nieopisanym talentem artystów tworzy cudowną całość, którą ogląda się z zapartym tchem. Istne widowisko, które mam nadzieję jeszcze kiedyś będę mogła podziwiać. Serdecznie polecam!
Katarzyna 20.03.2023 12:14

Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! Łódź, 19.03.2023 Teatr Wielki
Cudowny, energetyczny emocjonalny występ. Jestem pod wrażeniem talentu, sprawności fizycznej a jednocześnie gracji tancerzy. Niezwykłe brzmienie chóru i orkiestry.
Anakakki 19.03.2023 08:34

Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! Częstochowa, 18.03.2023 Filharmonia Częstochowska
Fantastyczne wydarzenie, dopracowane w każdym calu. Niesamowita energia, niewyobrażalne umiejętności tancerzy, do tego rewelacyjna muzyka i wspaniały chór. Szkoda, że całość trwa tylko 2 godziny, mogłabym ich oglądać bez końca. Katarzyna 14.03.2023 08:50 Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo!
Warszawa, 13.03.2023 Teatr Wielki - Opera Narodowa


Czas trwania koncertu to 2 godziny.

źródło: materiały organizatora