« 2012

Repertuar na październik 2013

2014 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

6 X 2013 niedziela

6 X 2013 niedziela, godzina 19:00, sala koncertowa

muzyka - CARRANTUOHILL
taniec - TREBLERS

Organizator: "CELT" - Bogdan Wita

Touch of Ireland to całe bogactwo irlandzkiej muzyki i tańca, kompilacja utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w tradycji Zielonej Wyspy. W spektaklu prezentowane są wszystkie elementy tańca irlandzkiego: reel, jig, slip jig, grupowe układy taneczne, pokazy solowe, i wreszcie ... step irlandzki. A wszystko w oparciu o oryginalne choreografie, barwne stroje, ekspresję ruchu i naturalny wdzięk tancerek. Niezwykle duży nacisk położony jest na muzyczne opracowanie widowiska. Tradycyjne instrumenty, bogaty i niezwykle zgrany repertuar zespołu Carrantuohill i charyzma muzyków – czyli wszystko to, co sprawia, że zespół jest owacyjnie przyjmowany przez każdą publiczność, począwszy od koncertów w irlandzkich pubach, po występy na największych scenach festiwalowych i teatralnych.

Do współpracy w koncercie 06 października w Filharmonii Częstochowskiej zaproszono Gościa Specjalnego – znanego zapewne wszystkim „krajana” MUŃKA STASZCZYKA, który od kilku już lat współpracuje z zespołem Carrantuohill, ale niezwykle rzadko prezentuje się w irlandzkim repertuarze. Będzie to prawdziwa irlandzka mieszanka wybuchowa!!!

Przedstawienie składa się z dwóch części – 2 x 50 minut.

Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland Touch of Ireland