Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2021

Repertuar na czerwiec 2022

2023 »

21 VI 2022 wtorek

godzina 19:00

sala koncertowa

EXODUS

21 VI 2022 wtorek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

EXODUS

ARCHIWUM

Spektakl „Exodus” i koncert okolicznościowy w wykonaniu Zespołu „Śląsk" oraz Trondheim Symphony Orchestra.

organizator: ZPiT "Śląsk"


Zobacz video 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spektaklu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pn. Exodus”, który odbywa się w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Gościem specjalnym wydarzenia będzie chór z Trondheim Symphony Orchestra z Norwegii. Zapraszamy wszystkich miłośników kultury do udziału w tym wydarzeniu – wstęp jest wolny! Wejściówki dostępne w kasie Filharmonii Częstochowskiej.

Wydarzenie w ramach realizacji zadania: „Muzyczne re-transmisje. Tworzenie mostów kulturalnych w relacjach środowisk muzycznych Polski  i Norwegii” w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2022.

Projekt zakłada rozwój współpracy pomiędzy polskimi i norweskimi instytucjami kultury oraz tworzenie wspólnych przedsięwzięć artystycznych, mających na celu zmniejszenie barier w dostępie do kultury dla grup mniejszości etnicznych i narodowych oraz społeczności z niewielkich miejscowości. Działania artystyczne, które odbywać się będą w ramach projektu to spektakle taneczno-baletowe oraz koncerty z udziałem Trondheim Symphony Orchestra i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Trondheim Symphony Orchestra jest jedną z najważniejszych, rządowych norweskich instytucji muzycznych. Od momentu założenia (1909 r.) nastawiona jest na produkcję i prezentację wydarzeń muzycznych na najwyższym poziomie. Trondheim Symphony Orchestra ma złożony model organizacyjny, obejmujący działalność symfoniczną, operową i teatralną. Zespół jest otwarty na partnerstwa międzynarodowe, również z polskim środowiskiem muzycznym. W ramach projektów polsko-norweskich współpracował z Filharmonią Narodową, Filharmonią Podlaską oraz Operą Krakowską.

źródło: materiały organizatora

Zobacz co jeszcze gramy w podobnym terminie>

26 VI 2022, godz. 18:00

Gala taneczna SNAKE DANCE

SZCZEGÓŁY »

26 VI 2022, godz. 17:00

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny 2022 - Częstochowa

SZCZEGÓŁY »

10 VII 2022, godz. 17:00

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny - Złoty Potok

SZCZEGÓŁY »

17 VII 2022, godz. 19:00

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny - Bobolice

SZCZEGÓŁY »

24 VII 2022, godz. 16:00

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny - Podlesice

SZCZEGÓŁY »