« 2021

22 V 2022 niedziela, godzina 18:00, sala koncertowa

SERCE UKRAINY - Veryovka

Narodowy Zespół Pieśni i Tańca z Ukrainy VERYOVKA

Koncert odbędzie się w ramach autorskiego projektu Joanny Adamowicz "Świat Tańcem Malowany"

organizator: Joanna Adamowicz

„Serce Ukrainy” – koncert Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Veryovka” z Ukrainy

Kupując bilet wspierasz Ukrainę. Koncert ukazujący piękno kultury ludowej i narodowej naszych ukraińskich sąsiadów, którzy targani zawirowaniami wojennymi musieli szukać schronienia w Polsce. „Serce Ukrainy”, to niezapomniana podróż po różnych zakątkach Ukrainy, w której widz pozna historyczne pieśni i tańce wszystkich regionów w tym: Kozaków i Czumaków, tak charakterystyczne dla tego kraju. Dodatkiem będą scenki obrzędowe i weselne, tak ułożone w przepiękny wachlarz pieśni i tańców, iż widz zostanie przeniesiony na 120 minut, w inny wymiar kulturowy. Koncert w którym uczestniczy niemalże siedemdziesięciu artystów urzeka swoją dynamiką i ekspresją taneczną, przeplataną liryzmem utworów muzycznych. „Serce Ukrainy” to barwne widowisko zaskakujące akrobatycznymi ewolucjami i sprawnością tancerzy Vieryovki. Przepięknymi głosami oraz wysokiej klasy muzykami. Zespół powstał w 1943 roku w Charkowie i składał się z 134 artystów chóru, baletu i orkiestry. Nazwa Zespołu pochodzi od nazwiska założyciela oraz pierwszego dyrektora Griegorija Vieryovki. Całość koncertu ukazuje piękno, tego jakże nam obecnie bliskiego kraju. „Serce Ukrainy” odbywa się w ramach projektu „Świat Tańcem Malowany” – pomagamy Ukrainie.

źródło: materiały organizatora

Bilety do kupienia w Kasie Filharmonii (pn.-pt. 9.00-19.00). Możliwość zapłaty gotówką lub kartą. Płatność przelewem tylko po wcześniejszej rezerwacji biletów stacjonarnie lub telefonicznie - 795 451 438.

SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka SERCE UKRAINY - Veryovka