Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2021

Repertuar na maj 2022

2023 »

dzisiejsza data: 24 maj 2022 (wtorek)

13 V 2022 piątek

godzina 19:00

sala koncertowa

Gregorian Grace

13 V 2022 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Gregorian Grace

ARCHIWUM

organizator: Kultura Żyje - Paweł Głowiński


Gregorian Grace – od czasów średniowiecznych do popkultury…

Przed Państwem – Gregorian Grace – zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną!

Chorał gregoriański, to liturgiczny śpiew w kościele rzymskokatolickim, którego melodie wykonywane są bez instrumentalnego akompaniamentu, przez jednego lub więcej wykonawców. Gregorian Grace przeniesie Państwa w jego świat swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w chorał, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań.  Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie, pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np. cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace!

Koncert składa się z dwóch części. W pierwsze, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.

Po przerwie zabrzmią, opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin’ on heaven’s door (Bob Dylan) czy Sound of Silence (Simon&Garfunkel) oraz wiele, wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne zamówienie dla zespołu wybitny, toruński kompozytor młodego pokolenia – Jędrzej Rochecki.  

Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech. Teraz kolej na kolejne kraje: Danię, Holandię i… Polskę!

Czas trwania koncertu: ok. 120 min. w tym jedna przerwa.

Bilety do zdobycia w bileteriach internetowych:
https://www.eventim.pl/artist/gregoriangrace/
- oraz wkrótce na EBILET.PL

w trzech kategoriach cenowych: 189zł (najlepsze miejsca!), 159zł i 129zł.

źródło: materiały organizatora