« 2021

Adam Fidusiewicz
Bartosz Opania
Bartłomiej Kasprzykowski

"Telewizja kłamie" to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu.

Na scenie pojawią się m.in. Ania Lawendowska, Krzysztof Wybisz, Maciej Dobor, ojciec Tadeusz, i Marcin Prochop... i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w  spektaklu.
Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się... ze śmiechu!!

źródło: materiały organizatora