« 2021

Repertuar na kwiecień 2022

2023 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

22 IV 2022 piątek

Kościół rektoracki

Koncert przy świecach

22 IV 2022 piątek, godzina 19:15, Kościół rektoracki

Kościół rektoracki

Koncert przy świecach

Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej
Arkadiusz Krupa - obój
Paulina Sochaj - obój

Georg Friedrich Haendel - Sinfonia Arrival od the Queen of Sheba z III aktu oratorium Salomon HWV 67
Georg Friedrich Haendel - Aria Lascia ch'io pianga z opery Rinaldo HWV 67
Jan Sebastian Bach - 2 suita orkiestrowa h-moll BWV 1067 cz. 4 Bourree
Georg Friedrich Haendel - Trio Sonata g-moll HWV 393 cz.3 Largo
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert obojowy C-dur KV 314 cz. 1 Allegro aperto
Jan Sebastian Bach - 3 Koncert brandendenburski G-dur BWV 1048
Carl Philipp Emanuel Bach - Koncert fletowy d-moll Wq. 22
Antonio Vivaldi - Koncert C-dur na dwa oboje, smyczki i klawesyn KV 534

ks. Mikołaj Węgrzyn - prowadzenie

Arkadiusz Krupa. W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki. Od 1997 do 2012 pierwszy oboista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia. Wielokrotnie współpracował z najlepszymi Polskimi orkiestrami, takimi jak: Sinfonietta Cracovia, Concerto Avenna, Filharmonia Narodowa. Był kierownikiem artystycznym Ensemble De La Cour. Od wielu lat współpracuje (koncertując na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych) w duecie z gitarzystą Michałem Nagy. Odznaczony medalami państwowymi, m.in. Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego.

Paulina Sochaj. W 2019 r. rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr hab. Arkadiusza Krupy, profesora UMFC. Brała udział w licznych konkursach i może poszczycić się wieloma sukcesami, z czego najważniejsze to: Grand Prix oraz nagroda specjalna na VI Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi (2021), Grand Prix i I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. Bohdana Łukaszewicza, Grand Prix Konkursu Instrumentów Dętych im. Bolesława Strawy i Franciszka Mandery w Lublinie (18-19 czerwca 2018), II miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu (10-11 stycznia 2019), II miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowo – Obojowym im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery, który odbył się w dniach 25-27 października w Bytomiu, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Obojowym CEA (Częstochowa, 4-5 kwietnia 2017) oraz wyróżnienie w I Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Obojowym im. Stanisława Malikowskiego w Warszawie (2019). Rozwija także swoje umiejętności podczas warsztatów obojowych. Miała okazję brać udział w kursach prowadzonych przez Ralpha van Daala, Dawida Waltera, prof. Tomasza Miczkę, prof. Józefa Raatza , prof. Petera Tavernaro, dr Agatę Piotrowską-Bartoszek, dr hab. Arkadiusza Krupę, prof. Tomasza Gubańskiego, prof. Krzysztofa Wroniszewskiego, dr Łukasza Krzemińskiego, dr Sylwestra Sobolę. Za osiągnięcia artystyczne trzykrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 23 marca 2021 r. wystąpiła w orkiestrze Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka podczas 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej.

fot. Agnieszka Małasiewicz