Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2021

Repertuar na luty 2022

2023 »

dzisiejsza data: 24 maj 2022 (wtorek)

4 II 2022 piątek

godzina 19:00

sala kameralna

Skrzypce i jazz

4 II 2022 piątek, godzina 19:00, sala kameralna

sala kameralna

Skrzypce i jazz

ARCHIWUM

Stanisław Słowiński - skrzypce  

FOLLOW DICES
Mikołaj Kostka – skrzypce
Franciszek Raczkowski – fortepian
Jan Jerzy Kołacki – kontrabas
Adam Wajdzik – perkusja


Nazwa kolektywu jest nawiązaniem, chociaż niekoniecznie dosłownym, do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie, rozumianego jako przeniesiony na grunt improwizacji proces poszukiwania węzłów spajających kreowane struktury dźwiękowe.

Artyści podążając za współczesnymi rozwiązaniami estetycznymi, zahaczają o inspirującą ich mozaikę manier muzyki skandynawskiej i polskiej, włączając w to także elementy muzyki nowej, będącej dla nich bezprecedensowym źródłem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to scalone zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i odcieni przestrzeni harmonicznych.

Stanisław Słowiński - skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra na scenach klubów i festiwali całego świata. Z autorskim materiałem zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Poza działalnością koncertową niezwykle aktywny również jako kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jest też twórcą muzyki filmowej i teatralnej.

Artyści zaprezentują autorską muzykę balansującą na granicy jazzu skandynawskiego i muzyki klasycznej z bardzo mocno wyeksponowaną warstwą improwizacji.

fot. Łukasz Kolewiński

Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz Skrzypce i jazz