Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2020

Repertuar na wrzesień 2021

2022 »

26 IX 2021 niedziela

godzina 19:30

Szczecin, Kościół Jana Ewangelisty

Schubertiada

26 IX 2021 niedziela, godzina 19:30, Szczecin, Kościół Jana Ewangelisty

Szczecin, Kościół Jana Ewangelisty

Schubertiada

ARCHIWUM

Baltic Neopolis Virtuosi

Emanuel Salvador - koncertmistrz 
Adam Klocek - koncertmistrz 

Franciszek Schubert - Quartettsatz c moll w opr. na orkiestrę smyczkową 
Franciszek Schubert - Kwintet smyczkowy C dur op. 163 w opr. na orkiestrę smyczkową


Przenieśmy się na chwilę do Wiednia, gdzie sympatycy, przyjaciele i liczne grono znamienitych muzyków bez pamięci oddawało się organizowanym Schubertiadom – spotkaniom służącym prezentacji własnej twórczości, a przede wszystkim delektowaniu się twórczości wielkiego kompozytora – Franza Schuberta. Na spotkanie z muzyką tego kompozytora zapraszamy gości z Częstochowy, gdzie doświadczymy niesamowicie nieformalnej, przepełnionej wspomnieniami podróży do XIX-wiecznego wiedeńskiego salonu, w którym na chwilę staniemy się najbliższymi przyjaciółmi Franza Schuberta. Usiądźmy i pozwólmy oddać się utworom w opracowaniu na orkiestrę smyczkową prezentowaną przez zespół Baltic Neopolis Virtuosi w ramach cyklu Wielcy Koncertmistrzowie oraz "stART - cykl koncertów", gdzie sympatyzujący ze sobą na polu muzycznym skrzypek Emanuel Salvador i wiolonczelista Adam Klocek, wyprawią najpiękniejsze polskie przyjęcie tego austriackiego kompozytora. Przed nami Schubertiada – muzyczne spotkanie z przyjaciółmi Franza Schuberta!


„stART – cykl koncertów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

   

Zobacz co jeszcze gramy w podobnym terminie>

27 IX 2021, godz. 19:00

Dziwna para

SZCZEGÓŁY »

30 IX 2021, godz. 19:00

Muzyka w świątyniach

SZCZEGÓŁY »

1 X 2021, godz. 17:00

Barwy jesieni

SZCZEGÓŁY »

2 X 2021, godz. 16:00

Wąsik

SZCZEGÓŁY »

2 X 2021, godz. 19:45

Wąsik

SZCZEGÓŁY »