« 2020

Emanuel Salvador - koncertmistrz
Adam Klocek - koncertmistrz

Franciszek Schubert - Quartettsatz c moll w opr. na orkiestrę smyczkową
Franciszek Schubert - Kwintet smyczkowy C dur op. 163 w opr. na orkiestrę smyczkową

Przenieśmy się na chwilę do Wiednia, gdzie sympatycy, przyjaciele i liczne grono znamienitych muzyków bez pamięci oddawało się organizowanym Schubertiadom – spotkaniom służącym prezentacji własnej twórczości, a przede wszystkim delektowaniu się twórczości wielkiego kompozytora – Franza Schuberta. Na spotkanie z muzyką tego kompozytora zapraszamy gości z Częstochowy, gdzie doświadczymy niesamowicie nieformalnej, przepełnionej wspomnieniami podróży do XIX-wiecznego wiedeńskiego salonu, w którym na chwilę staniemy się najbliższymi przyjaciółmi Franza Schuberta. Usiądźmy i pozwólmy oddać się utworom w opracowaniu na orkiestrę smyczkową prezentowaną przez zespół Baltic Neopolis Virtuosi w ramach cyklu Wielcy Koncertmistrzowie oraz "stART - cykl koncertów", gdzie sympatyzujący ze sobą na polu muzycznym skrzypek Emanuel Salvador i wiolonczelista Adam Klocek, wyprawią najpiękniejsze polskie przyjęcie tego austriackiego kompozytora. Przed nami Schubertiada – muzyczne spotkanie z przyjaciółmi Franza Schuberta!

„stART – cykl koncertów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.