« 2020

29 V 2021 sobota, godzina 19:00, sala kameralna

sala kameralna

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Polski pisarz młodego pokolenia. Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracownik pism „Lampa” i „Machina”, twórca rubryki „Tydzień kultury polskiej” w tygodniku „Wprost”. Autor powieści, z których dwie: „Instytut” i „Zmorojewo” wpisują się w konwencję horroru (przy czym ta ostatnia jest przede wszystkim powieścią przygodową dla młodszych czytelników). Fani alternatywnej muzyki rockowej z kolei wysoko cenią sobie „Radio Armageddon” (2008). Największy rozgłos przyniosła mu powieść „Ślepnąc od świateł”, na podstawie której powstał serial HBO. Autor nazywa siebie „pisarzem, niezależnym publicystą, recenzentem, felietonistą, blogerem, konsumentem śmieci i wzorowym odbiorcą kultury masowej”.

Zaproszenia uprawniające do wejścia na spotkanie do odbioru w OPK Gaude Mater oraz Kasie Filharmonii.

Obowiązują szczególne warunki uczestnictwa w ofercie Filharmonii - pomiar temperatury, wypełnienie oświadczenia, dezynfekcja rąk oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa przez cały czas trwania spotkania. Udostępnione jest 50% miejsc na widowni.