Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2012

Repertuar na listopad 2013

2014 »

dzisiejsza data: 4 czerwiec 2020 (czwartek)

15 XI 2013 piątek

godzina 19:00

sala koncertowa

Budka Suflera

15 XI 2013 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Budka Suflera

ARCHIWUM

godz. 19.00

Budka Suflera

Organizator: Agencja Artystyczna Art ProjektChcesz przeżyć niezwykły, kameralny koncert, na którym niemal będzie można dotknąć największych gwiazd polskiej sceny rockowej ostatniego półwiecza? Masz dosyć wielotysięcznych hal i chcesz usłyszeć na żywo niezapomniane przeboje Budki Suflera w ekskluzywnej sali koncertowej? Chcesz posłuchać koncertu w gronie jego najbardziej zapalonych fanów? Koncerty w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu są właśnie dla Ciebie!

Kiedy na początku lat 70. Krzysztof Cugowski dołączał do Stowarzyszenia Cnót Wszelakich, lubelskiego zespołu Romualda Lipki, żaden z nich nawet pewnie nie przypuszczał, że ich grupa będzie dyktowała trendy na polskiej scenie rockowej przez następne czterdzieści lat. Od czterech dekad Budka Suflera jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych marek nad Wisłą, a jej przeboje nuci już kilka pokoleń fanów. Przez ten czas zespół kilkukrotnie zmieniał wokalistów, a przez jego skład przewinęło się ponad dwudziestu muzyków. Koncertował w najsłynniejszych salach świata, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, sprzedawał płyty w nakładach przekraczających milion egzemplarzy i zdobywał najważniejsze nagrody rynku muzycznego. Grupa współpracowała też z światowymi gwiazdami formatu Marcusa Millera czy Garou, a jej oficjalna dyskografia obejmuje 15 płyt studyjnych, 3 koncertowe i 3 składanki. Do historii polskiej muzyki rozrywkowej przejdą m.in. przeboje Budki Suflera: Cień wielkiej góry, Za ostatni grosz, Bal wszystkich świętych, Martwe morze, Takie tango, Jolka, Jolka pamiętasz…, Sen o dolinie, Jest taki samotny dom, Noc komety, Twoje radio.

Niezwykłość tego wydarzenia polega m.in. na tym, że muzycy Budki Suflera postanowili uczcić swoją rocznicę w kameralnym gronie, organizując zaledwie cztery koncerty – w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – w mniejszych, ekskluzywnych salach, zapewniających fanom intymny klimat oraz niezapomniane przeżycia.

Zapraszamy na wieczory pełne muzycznych wspomnień i wspaniałych przebojów!

Do każdego zakupionego biletu dodawana będzie płyta "Cień wielkiej góry LIVE"