Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2019

Repertuar na październik 2020

2021 »

20 X 2020 wtorek

godzina 19:30

sala koncertowa

Jezioro łabędzie - PRZENIESIONY

20 X 2020 wtorek, godzina 19:30, sala koncertowa

sala koncertowa

Jezioro łabędzie - PRZENIESIONY

Impreza przeniesiona na 15 marca 2021r.

Bilety zachowują swoją ważność. Kasa Filharmonii przyjmuje zwroty biletów tylko i wyłącznie zakupionych bezpośrednio w Kasie Filharmonii. 


Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

organizator: Agencja WIANNA


Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu. Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva. W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich. Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji. Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata. W okresie od 6 marca do 2 kwietnia 2020 roku "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu obejrzą widzowie z 20 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych! "Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki. "Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

wideo https://www.youtube.com/watch?v=Zyb-dqbwNNg

bilety http://bit.ly/2lXd2D5

źródło: materiały organizatora


Zobacz co jeszcze gramy w podobnym terminie>

22 X 2020, godz. 18:00

Wystawa "Muzyka w malarstwie Elżbiety i Lecha Ledeckich" - PRZENIESIONA

SZCZEGÓŁY »

23 X 2020, godz. 19:00

Wielka kameralistyka

SZCZEGÓŁY » KUP BILET »

25 X 2020, godz. 20:00

Mrozu - PRZENIESIONY

SZCZEGÓŁY »

26 X 2020, godz. 19:00

Już się nie wstydzę... Adam Szustak OP - PRZENIESIONY

SZCZEGÓŁY »

28 X 2020, godz. 18:50

Akademicki Koncert Kameralny

SZCZEGÓŁY » KUP BILET »