« 2018

Repertuar na październik 2019

2020 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

20 X 2019 niedziela

godzina 17.00

Bazylika św. Krzyża w Warszawie

Romuald Twardowski – Sacrum * Profanum

20 X 2019 niedziela, godzina 17.00, Bazylika św. Krzyża w Warszawie

Bazylika św. Krzyża w Warszawie

Romuald Twardowski – Sacrum * Profanum

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak - dyrygent

Koncert „Romuald Twardowski – Sacrum * Profanum” w warszawie jest premierą płyty monograficznej, wydanej przez DUX.

"Romuald Twardowski. Sacrum * Profanum" to płyta, która w przededniu 90. urodzin polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego zwraca uwagę na jego ważny i pokaźny wkład w rozwój polskiej muzyki chóralnej. Kariera Twardowskiego, która rozpoczęła się w latach 50-tych ubiegłego wieku i trwa do dziś, to ogromny dorobek muzyczny, który stanowi trwały wkład w skarbnicę naszej kultury narodowej. Twórczość tę cechuję wielorakość form i gatunków, mistrzostwo warsztatu, a jednoczy je osobowość kompozytora wiernego zasadzie: jedność w różnorodności. Płyta, realizowana pod czujnym okiem Twardowskiego, to wspaniały wyraz jego myśli, a wiernie oddany zamysł twórczy stanowy wyjątkowe świadectwo jego kompozytorskiej drogi przez muzykę chóralną a cappella. Koncert premierowy to wyjątkowa okazja by wysłuchać utworów nagranych przez Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum na żywo, a także wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, na którym obecny będzie Romuald Twardowski, jego bliscy, przyjaciele i przedstawiciele środowiska muzycznego. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Janusz Siadlak – założyciel i dyrektor Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który zainteresowanie polską muzyką chóralną wyraża poprzez kolejne unikatowe albumy, będące trwałym śladem bogactwa polskiej twórczości a cappella.

Organizatorzy: Instytut Rozwoju Sztuki, Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, Oddział Warszawski Związku Kompozytorów Polskich