Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na grudzień 2019

2020 »

31 XII 2019 wtorek

godzina 20:00

sala koncertowa

Koncert Sylwestrowy

31 XII 2019 wtorek, godzina 20:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Koncert Sylwestrowy

KUP BILET »

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Aleksandra Orłowska – sopran
Tomasz Rak - baryton
Adam Klocek - dyrygent
Agnieszka Galewicz i Dariusz Kierat - mistrzowie tańca
Magdalena Miśka-Jackowska - prowadzenie koncertu

Sylwestrowa gala - muzyczne przywitanie Nowego Roku. Duet Aleksandra Orłowska – sopran i Tomasz Rak - baryton oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka wykonają najsłynniejsze arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w barwnych i porywających aranżacjach. Dopełnieniem muzyki będzie udział mistrzów międzynarodowej klasy tanecznej S: Agnieszki Galewicz i Dariusza Kierata. Koncert poprowadzi znana prezenterka radia RMFClassic Magda Miśka-Jackowska. Tradycyjnie podczas koncertu wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym, 2020 Roku.

Aleksandra Orłowska to absolwentka Wydziału Wokalnego warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureatka konkursów wokalnych w Warszawie, Częstochowie i Wrocławiu. W 2011 roku została przyjęta do Akademii Operowej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (sieć ENOA), a od 2013 roku należała do zespołu studia operowego przy La Monnaie. Doskonaliła swoje umiejętności na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Izabella Kłosińska, Francisco Araiza, José van Dam, Dale Fundling, Tom Krause, Eytan Pessen, Ewa Podleś, Jocelyne Dienst-Bladin, Anita Garanča, Andrejs Žagars i Udo Reinemann.

Tomasz Rak w 2005 roku ukończył z wyróżnieniem wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa prof. Piotra Micińskiego). Jako student zadebiutował w 2003 roku partią Guglielma w Così fan tutte Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. W tym samym roku został solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie do tej pory wykonuje główne partie barytonowe. W 2003 roku otrzymał nagrodę na Konkursie Pieśni im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, rok później został wyróżniony na Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowieckiej w Krakowie.

Dariusz Kierat i Agnieszka Galewicz to reprezentanci Klubu Tańca Towarzyskiego ZORBA Częstochowa, tancerze najwyższej, mistrzowskiej międzynarodowej klasy tanecznej S. Półfinaliści Mistrzostw Polski w 10 tańcach, laureaci wielu turniejów ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Uczestnicy turniejów takich jak Grand Prix Polski, Polish Open Championships, UK Open Championships, Dutch Open i wielu innych.

Magda Miśka-Jackowska - dziennikarz i prezenter, radiowiec z ponad 18-letnim doświadczeniem, od 2005 roku w zespole RMF Classic. Ceniony konferansjer. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Autorka licznych programów radiowych, poświęconych sztuce. Gospodyni filmowego magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „najlepszy program radiowy lub tv o tematyce filmowej”. Co tydzień w RMF Classic prezentuje jedyną w polskiej radiofonii Listę Przebojów Muzyki Filmowej. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej oraz z Akademią Muzyczną w Łodzi. Magda Miśka-Jackowska jako konferansjer współpracuje z organizatorami prestiżowych wydarzeń kulturalnych, prowadząc wielkie gale, festiwale, spotkania i koncerty w całym kraju.

Zobacz co jeszcze gramy w podobnym terminie>

6 I 2020, godz. 15:30

Kiedy kota nie ma